ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 24.08 - Inowrocław
- 05.09 - Białystok
- 06.09 - Lublin
- 07.09 - Rzeszów
- 08.09 - Bielsko - Biała
- 10.09 - Wałbrzych
- 12.09 - Lubin
- 13.09 - Zielona Góra
- 14.09 - Koszalin
- 15.09 - Gdynia
- 10.09 - Warszawa
- 17.09 - Wrocław
- 11.09 - Kraków
- 12.09 - Warszawa
- 14.09 - Dąbrowa Górnicza
- 16.09 - Warszawa
- 17.09 - Warszawa
- 18.09 - Warszawa
- 19.09 - Kraków
- 19.09 - Wrocław
- 20.09 - Kraków
- 21.09 - OK Andaluzja
- 26.09 - Wydział Remontowy
- 27.09 - U Bazyla
- 28.09 - VooDoo Club
- 26.09 - Wrocław
- 27.09 - Poznań
- 28.09 - Katowice
- 29.09 - Warszawa
- 05.10 - Gdańsk
 

Aktualności

04.02.2019 20:31 - Mariusz Danielak

Prog on Days 2019 w połowie lutego

Prog on Days 2019 w połowie lutego

W dniach 15-16 lutego 2019 odbędzie się II edycja Festiwalu Prog on Days. Na scenie pojawi się sześć znakomitych zespołów z czołówki krajowej, mieszczących się w haśle imprezy "Rock - Metal - Progressive". Usłyszycie także jeden koncert akustyczny. Impreza odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury, we wspaniałej oprawie audio-wizualnej Sali Kolumnowej, która stwarza znakomite warunki dla muzyków, jak i odbiorców, a co najważniejsze pozwala na najwyższym poziomie delektować się dźwiękami płynącymi ze sceny. Bilety i karnety na festiwal są już dostępne kasie Łódzkiego Domu Kultury. Będzie można je również nabyć w dniu koncertu, tuż przed wejściem na Salę Kolumnową.

Bilet jednodniowy - 35 PLN
Karnet na dwa dni - 60 PLN

Po każdej części koncertowej, a wiec zarówno w piątkowy jak i w sobotni wieczór zapraszamy też do Restauracji - Kawiarni "Łódka" na pierwsze piętro ŁDK-u. Odbędzie się tam tradycyjne już After Party, na którym pojawią się także muzycy zespołów!

W piątek wystąpią:

LET SEE THIN - nowa, łódzka formacja powstała kilka miesięcy temu i skupiająca w swych szeregach między innymi muzyków niezapomnianego zespołu Leafless Tree. Zespół, z premierowym, nowym materiałem zagra dla Was po raz pierwszy w swej historii. Znając jednak warsztat poszczególnych muzyków tej formacji, jesteśmy przekonani, że po koncercie będą mieć rzeszę nowych fanów. Ponieważ zespół chce by ich muzyka była totalną niespodzianką, nie ma jeszcze jego próbek w sieci.

ATME to koncertowa petarda z Wrocławia. Oscylują wokół muzyki, w której czuć fascynacje zakorzenione wokół takich wykonawców jak Tool czy A Perfect Circle. Ich muzyka to przede wszystkim ogromna różnorodność stylistyczna oraz niezwykła dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Zważywszy na to, że Atme to wciąż jeszcze młody zespół można o nich powiedzieć, że świetnie rockują na przyszłość, ale już dziś grają po mistrzowsku, czym z pewnością Was zaskoczą!

FRONTAL CORTEX to z pewnością jeden z najlepszych debiutów roku 2018. Ich debiutancki album "Passage" stał się jedną z polskich sensacji prog metalu i dobrego progowego grania! Zebrał znakomite recenzje i pojawił się w czołówkach wielu podsumowań i plebiscytów muzycznych. W twórczości grupy, słychać wspólny język, którym otwarcie komunikują się ze słuchaczami. Poprzez dźwięki sugerują podróż w progresywno rockowe krajobrazy malowane emocjonalnym pędzlem. W nich szorstkie płótno spaja ciepłe barwy oraz łagodne kształty, które zmieniają się i czasem potrafią ciąć jak ostrze. Słowa obnażają wrażliwość i chęć poznawania świata takim, jaki jest.

W sobotę wystąpią:

RAFAŁ GALUS (akustycznie) - doskonale znany wielu z Was ex-gitarzysta zespołu Maze Of Sound znów powraca na łódzką scenę. Póki co: jam-uje, próbuje, rozgląda się... Rafał chce w przyszłości założyć zespół, w którym będzie mógł realizować swoje pasje muzyczne. Mały, akustyczny koncert w Restauracji Łódka będzie swego rodzaju przetarciem. Kto wie? Może Rafał podczas niego spotka jakąś bratnią duszę...

ATOM HEART - Hard Rock to muzyka kojarząca się z klasyką muzyki rockowej przez duże "K". Hard rock'a grali przecież Ci najwięksi: Deep Purple, Thin Lizzy, Led Zeppelin czy Cream. Formacja Atom Heart z całą pewnością zapatrzona jest właśnie te rejony muzyczne. Muzyków warszawskiej formacji cechuje jeszcze jedna rzecz - znakomity warsztat, radość grania i to co najważniejsze! Własny pomysł na samych siebie, bez wyłącznego kopiowania Mistrzów gatunku. Możecie być pewni, że to będzie bardzo wyjątkowy koncert!

MECHANISM - od kilku lat mawiało się o nich, że dobrze ro(c)kują na przyszłość. Dziś po wielkim sukcesie wspólnej trasy koncertowej u boku RIVERSIDE, po Europie można powiedzieć, że Mechanism już dołączył do absolutnej czołówki polskiego grania spod znaku ProgMetalu. I wcale nie dlatego, że grali ze słynnym zespołem z Warszawy, a dlatego że grają znakomitą, chwytliwą, energiczną, pełną zwrotów muzykę z pogranicza rocka progresywnego i progmetalu. Najnowszy album "Entering the Invisible Light", to bateria niesamowitych, muzycznych uniesień! Zresztą przekonacie się sami!

ART OF ILLUSION - Mało jest w Polsce zespołów działających tak konsekwentnie jak bydgoskie Art Of Illuison. Zespół miał pomysł na siebie od wielu lat, ale to na przestrzeni ostatnich 5 lat wystrzelił ich muzyczny spontan. Początkowo pod postacią niemal wyłącznie instrumetalną, ale z czasem do zespołu dołączył znakomity wokalista Marcin Walczak i dziś twórczość zespołu jest bardzo dojrzała i przemyślana. A gitarzysta i lider zespołu Filip Wiśniewski to z pewnością jeden z najlepszych muzyków w naszym kraju. Będą promować swój najnowszy materiał "Cold War of Solipsism" choć zapewne zespół powróci do utworów z pierwszej płyty. Wiemy też, że możliwe są podczas koncertu zupełnie nowe dźwięki od popularnych Artów. Szykujcie się zatem na wieczór pełen wrażeń i mocny finał!

Druga edycja PROG on DAYS zaskoczy Was rozstrzałem stylistycznym! Najważniejsze jednak, że niezmiennie wszystko będzie kręciło się wokół trzech terminów: ROCK, METAL, PROGRESSIVE! Zapraszamy więc w dniach 15 - 16 lutego do jak zawsze gościnnego Łódzkiego Domu Kultury na dwa wieczory, podczas których skosztujecie zarówno końskiej dawki rocka progresywnego, metalowych ładunków elektrycznych jak i energetycznych,"purpurowych" dźwięków hard-rocka. To wszystko po to, by świat, który o tej porze roku jest trochę szary i nudny, nagle mógł stać się kolorowy i fascynujący.

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2019 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.