ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

13.11.2019 20:40 - Mariusz Danielak

The Flower Kings: nowa płyta i koncerty w Polsce już w grudniu

The Flower Kings: nowa płyta i koncerty w Polsce już w grudniu

Kilka dni temu ukazał się nowy album szwedziej formacji The Flower Kings zatytułowany Waiting For Miracles. Płyty w całości można wysłuchać w tym miejscu.  Przypomnijmy, że The Flower Kings z nowym albumem przybędzie do Polski już w grudniu tego roku i zagra dwa koncerty – 3 grudnia w Piekarach Śląskich (OK Andaluzja) i 4 grudnia w Poznaniu (U Bazyla).

 The Flower Kings powstał w 1994 roku w Szwecji z inicjatywy Roine Stolta (występującego później m. in. w Transatlantic czy The Tangent) i bardzo szybko znalazł uznanie wśród fanów prog-rocka, wdzierając się przebojem na największe festiwale i sprzedając płyty w tysiącach egzemplarzy. Zespół porusza się po orbicie nakreślonej przez takich wykonawców jak Genesis czy Yes. We współczesnym światku progrockowym ma przypiętą łatkę zespołu prawdziwie klasycyzującego muzykę art-rockową, a nazwiska członków formacji Roine Stolta, Hasse Fröberga czy Jonasa Reingolda z pewnością wzbudzają podziw niejednego fana na świecie. Grupa ostatni raz w Polsce wystąpiła w 2012 roku.
 
Nowa płyta powstawała latem tego roku w sztokholmskim studiu RMV należącym do Benny'ego Andersona z Abby. Grafikę do albumu przygotował amerykański artysta Kevina Sloan. Album został nagrany w składzie Roine Stolt, Jonas Reingold, Hasse Fröberg, Zach Kamins i Mirko DeMaio. Czego możemy się spodziewać po nowym dziele The Flower Kings? Jak pisze wydawca: vintage'owych partii klawiszowych i długich gitarowych solówek uzupełnianych elementami muzyki symfonicznej, popowej i filmowej.
 
Linki do wydarzeń:
 
03.12.2019 - Piekary Śląskie, OK Andaluzja (125 PLN)
04.12.2019 - Poznań, U Bazyla (110 PLN)
 
Bilety do nabycia w tym miejscu: ebilet.pl
 
 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.