ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

19.02.2020 18:04 - Mariusz Danielak

Monkey3 w Warszawie: ruszyła sprzedaż biletów

Monkey3 w Warszawie: ruszyła sprzedaż biletów

7 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce jedyny koncert w Polsce zagra szwajcarska formacja Monkey3! N scenie wystąpi tego wieczoru także grecki zespół Villagers of Ioannina City. Organizator wydarzenia, I did it: one man booking agency, tak pisze o tym koncercie: gruby wieczór z dwoma, genialnymi zespołami: Monkey3, czyli kosmiczno-pustynna psychodelia po szwajcarsku oraz Villagers of Ioannina City -  psychedelic heavy rock wymieszany z silnymi wpływami greckiego folku. Udało nam się połączyć dwie headlinerowe trasy - nie będzie supportów. Będą za to dwa pełne, intensywne sety obu grup.

Informujemy, że właśnie wystartowała przedsprzedaż biletów na to wydarzenie. Wejściówki kolekcjonerskie w cenie 59 PLN są dostępne na GoOut: http://bit.ly/0704m3voic - liczba miejsc ograniczona.

Monkey3 to grupa szwajcarska, która swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w 2001 roku w Lozannie. Dwa lata później ukazało się debiutanckie dzieło Helwetów zatytułowane po prostu Monkey 3. Jego pierwsze digipackowe wydanie liczyło tylko 1000 kopii i było rozpowszechniane przez zespół drogą internetową. Lepsze czasy nadeszły w 2004 roku, kiedy to grupa podpisała kontrakt z belgijską wytwórnią Buzzville Records. Efektem tej współpracy był album 39 Laps. Potem Szwajcarzy wydawali kolejno płyty Beyond The Black Sky (2011), The 5th Sun (2013), Astra Symmetry (2016) oraz świetny, zeszłoroczny Sphere, który grupa będzie promować w Polsce. Zespół tworzy czterech muzyków ukrywających się pod pseudonimami Boris, Kevin, Walter i Mister Malpropre. Do recenzji płyt Monkey3 w naszym serwisie możecie sięgnąć TUTAJ.

Villagers of Ioannina City – powstali w greckiej Ioanninie w 2007 roku. Grają stoner i psychodelę zmiksowaną z greckim folkiem z regionu Epirus. Tradycyjna, regionalna muzyka charakteryzuję się polifonią, specyficznymi rytmami i melodiami, a także wykorzystaniem takich instrumentów jak: klarnet, kaval, dudy. Zespół w oryginalny sposób łączy ze sobą folk z nowoczesnymi, bardziej psychodelicznymi formami - w efekcie tworząc utwory, w której dominującym solowym instrumentem jest właśnie wspomniany wcześniej klarnet. (źrodło: organizator koncert  Villagers of Ioannina City w Krakowie - Soulstone Gathering)

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.