ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

04.04.2020 17:03 - Mariusz Danielak

Trzecia płyta The Opium Cartel

Trzecia płyta The Opium Cartel

5 czerwca 2020 roku nakładem Apollon Records ukaże się trzeci album The Opium Cartel. Płyta będzie zatytułowana Valor i znajdzie się na niej dziewięć kompozycji (tracklista poniżej). Pod względem muzycznym album będzie czerpać inspiracje głównie z lat 80., od The Blue Nile i Shriekback, poprzez późne Roxy Music aż po progresywny rock lat osiemdziesiątych w stylu The Alan Parsons Project i Camel. Lata osiemdziesiąte będą też słyszalne dzięki wykorzystaniu syntezatorów charakterystycznych dla tamtych czasów, takich jak Oberheim Matrix-6 i Yamaha DX7.

W warstwie lirycznej będą to piosenki o optymizmie dzieciństwa i młodości, czasach, gdy podejmuje się każde ryzyko bez obawy o niepowodzenie. Ale też o słodko-gorzkim momencie, gdy zaczynamy sobie zdawać sprawę, że może być trochę inaczej, niż sobie wyobrażaliśmy. Na płycie pojawi się wielu gości, w tym między innymi gitarzysta Airbag Bjørn Riis, czy znany z Wobbler i White Willow Lars Fredrik Frøislie odpowiedzialny za perkusję. Prezentowaną powyżej okładkę wykonał legendarny fotograf Glen Wexler, który zrobił okładki między innymi dla Van Halen, czy Rush. Pierwszym utworem promującym album jest kompozycja In The Streets, którą prezentujemy poniżej.

Przypomnijmy, że The Opium Cartel to solowy projekt multiinstrumentalisty Jacoba Holm-Lupo, który powinien być znany fanom progresywnego rocka z norweskiej formacji White Willow. Debiutancki album projektu, Night Blooms, wydany został w 2009 roku, jego następca, Ardor, ujrzał światło dzienne cztery lata później.

Tracklista:

1. In the Streets
2. Slow Run
3. A Question of Re-entry
4. Nightwings
5. Fairground Sunday
6. Under Thunder
7. The Curfew Bell
8. A Maelstrom of Stars
9. What's It Gonna Be (CD bonus track)

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.