ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

24.06.2020 21:52 - Mariusz Danielak

Sliver - Emergent

Sliver - Emergent

20 czerwca ukazał się debiutancki album formacji Sliver zatytułowany Emergent. Płyta jest dostępna na: Amazon, Anghami, Apple Music, MediaNet, Deezer, Instagram/Facebook, Google Play/YouTube, iHeartRadio, ClaroMusica, iTunes, KKBox, Napster, NetEase (beta), Pandora, Saavn, Spotify, Tidal i TikTok/Resso. Wersja fizyczna albumu będzie dostępna wkrótce.

Sercem grania Sliver jest szeroko pojęty metal przeplatany energicznym wokalem, wplatającym elementy screamo i growlu. Wieloletnie doświadczenie każdego z muzyków dało mieszankę wybuchową we wspólnym projekcie. W wartstiwe lirycznej zespół skupia się na zakamarkach ludzkiej natury, wolności, emocjach, tych powierzchownych i tych, które siedzą głęboko, ale lubią, najczęściej w nieoczekiwanych momentach, wybuchnąć z nieokiełznaną siłą. Koncertowa energia zespołu i charyzmatycznej Trisz są sednem rock’n’rollowego grania kapeli, które docenia szerokie grono publiczności.

Zespół istnieje od 2012 r. Ma na swoim koncie kilkaset koncertów. W 2016 r. zakwalififikował się do ćwierćfifinałów Antyfestu Antyradia oraz na Oleśnica Rock Festiwal. W 2014 r. Sliver wydał EP-kę. Produkcją płyty zajął się Tomasz „Zed” Zalewski. W 2020 r. wyszedł pierwszy long play zespołu zatytułowany „Emergent”. Jego okładkę, którą prezentujemy powyżej, projektowała Natalia Jura. Pyta została nagrana w studio Nest Studio, perkusja – w NoFear Records, a produkcją zajął się, jak przy pierwszym albumie, Tomasz Zed Zalewski.

Sliver:

Patrycja ’Trisz’ Mrowiec - voc./scremo/growl, teksty
Radek ’Atom’ Lisik - gitara solowa
Marcin ’Matt’ Tomczyk - gitara rytmiczna
Przemek Skrzypiec - gitara basowa, back voc., sample
Konrad Gąsiorowski - perkusja

Poniżej prezentujemy oficjalny klip do kompozycji "The Trail".

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.