ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

18.09.2020 15:00 - Mariusz Danielak

Siódmy album Lunatic Soul w listopadzie

Siódmy album Lunatic Soul w listopadzie
13 listopada 2020 roku ukaże się najnowszy, siódmy już (!) album Lunatic Soul zatytułowany "Through Shaded Woods”. "Shaded Woods" to nasze najgorsze traumy i koszmary. Przejście przez ten las ma symbolizować zmierzenie się z nimi, stawienie im czoła. To próba odwagi. Muzycznie udamy się tym razem w dźwiękową podróż zainspirowaną mrocznym skandynawskim i słowiańskim folkiem. „Through Shaded Woods” ukaże się w wersji 1LP, 1 CD i w specjalnej rozszerzonej wersji 2CD zawierającej między innymi suitę „Transition II”, będzie też dostępny w streamingu i na wszystkich platformach cyfrowych. Tracklista nowego albumu przedstawia się następująco:
 
1. Navvie 04:03
2. The Passage 08:57
3. Through Shaded Woods 05:51
4. Oblivion 05:03
5. Summoning Dance 09:52
6. The Fountain 06:04
 
Bonus disc:
1. Vyraj 05:32
2. Hylophobia 03:20
3. Transition II 27:45
 
7 ciekawostek, które musicie wiedzieć zanim posłuchacie jakiegokolwiek albumu Lunatic Soul
 
1. W Lunatic Soul nie usłyszycie gitary elektrycznej. Od pierwszej płyty wszystko co wydaje się brzmieć jak gitara elektryczna nie jest nią. Mariusz Duda imituje gitarowe dźwięki głównie gitarami basowymi w wersji klasycznej jak i w wersji piccolo, przesterowuje gitary akustyczne i klawisze.
 
2. Rozpiętość stylistyczna muzyki Lunatic Soul obejmuje muzykę orientalną, folkową, rock progresywny, ambient i elektronikę. Duda nie lubi nagrywać dwóch takich samych płyt (może z wyjątkiem LS1 i LS2, które miały być jedną historią) Jeśli polubiłeś więc jakiś album z powodu przewagi jednej z tych rzeczy, na kolejnym będziesz miał najprawdopodobniej przewagę czegoś innego.
 
3. Wszystkie płyty Lunatic Soul to jeden koncept o podróży przez życie i śmierć, który Mariusz Duda nazwał „The Circle of Life and Death” i który został rozpisany na osiem albumów. Historia jaką wymyślił sobie autor jest fabularnie pocięta niczym Pulp Fiction, a więc nie jest zgodna z wydawaniem płyt w kolejności (i z pewnością wymaga oddzielnego artykułu :)). Dla przykładu „Walking on a Flashlight Beam” to prequel czarnego „LS1” a najnowszy album „Through Shaded Woods”, to tak naprawdę trzeci w kolejności cyklu czyli następca „LS2”.
 
4. „The Circle of Life and Death” ma również podział na „płyty po stronie życia” oraz „płyty po stronie śmierci”. Płyty po stronie śmierci mają na okładce „zaokrąglony” wężowy symbol LS i organiczne brzmienie. Płyty po stronie życia mają „popękany i niejednolity” symbol LS oraz wiecej elektroniki w muzyce. (Wyjątkiem jest album „Under The Fragmented Sky” bez symbolu LS i będący płytą pomiędzy i zawierającym)
 
Płyty po stronie śmierci:
• LS1
• LS2
• Impressions
• Through Shaded Woods
• Under the Fragmented Sky
 
Płyty po stronie życia:
• Under the Fragmented Sky
• Fractured
• [The Eight Album]
• Walking on a Flashlight Beam
 
5. W Lunatic Soul znajdziemy bardzo dużo odniesień do gier video, którymi od lat w swojej muzyce inspiruje się Mariusz Duda. Na LS1 w podziękowaniach we wkładce znajdziemy odniesienia do gry „Demon Souls” a na LS2 i „Walking on a Flashlight Beam” do gry „Dark Souls”, z którą związane są też takie tytuły jak „Gutter” czy „Shaded Woods”. Nie jest wykluczone, ze tytułowy „Soul” z nazwy Lunatic Soul to również specyficzny coaching ze strony firmy From Software.
 
6. Teksty na „Lunatic Soul” wielokrotnie zahaczają o tematy związane z depresją i walką z nią. Dwie przeciwstawne do siebie albumy to „Walking on a Flashight Beam” i „Through Shaded Woods”. Na pierwszym z nich wygrywa śmierć, na drugim życie.
 
7. Mariusz Duda gra na swoich płytach na większości instrumentów, sporadycznie zapraszając do udziału gości. Płyta „Through Shaded Woods” jest pierwszą w całości zagraną przez autora.

 

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.