ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Saga ─ The Chapters Live w serwisie ArtRock.pl

Saga — The Chapters Live

 
wydawnictwo: SPV Records 2005
dystrybucja: Mystic
 
CD 1
1. Chapter 1 Images/ 2. Chapter 2 Don’t Be Late/ 3. Chapter 3 It’s Time/ 4. Chpater 4 Will It Be You?/ 5. Chapter 5 No Regrats/ 6. Chapter 6 Tired World/ 7. Chapter 7 Too Much to Lose/ 8. Chapter 8 No Stranger
CD 2
1. Chpater 9 Remember When/ 2. Chapter 10 Not This Way/ 3. Chapter 11 Ashes to Ashes/ 4. Chapter 12 You Know I Know/ 5. Chapter 13 Uncle Albert’s Eyes/ 6. Chapter 14 Streets of Gold/ 7. Chapter 15 We’ll Meet Again/ 8. Chapter 16 Worlds Apart/
 
Całkowity czas: 82:12
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 1
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 3
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 2
Arcydzieło.
› 1

Łącznie 8, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
07.12.2005
(Recenzent)

Saga — The Chapters Live

Saga to starzy rockowi wyjadacze, obecni na rockowej scenie od prawie trzydziestu lat. Jak Rush pochodzą  z Kanady i grają rocka, ale na dobrą sprawę tutaj podobieństwa się kończą. Muzyka Sagi to cos pomiędzy hard-rockiem i rockiem progresywnym , ze pewnymi wpływami amerykańskiego AOR. W latach osiemdziesiątych zespół cieszył się spora popularnością w Ameryce i Europie (szczególnie w Niemczech). Czasy największej komercyjnej chwały odeszły, to zespół mimo różnych zawirowań personalnych ma się całkiem nieźle. Dość regularnie nagrywa nowe płyty, koncertuje. I po raz kolejny w ostatnich kilku latach mamy nowe wydawnictwo koncertowe grupy (biorąc pod uwagę też DVD). „The Chapters Live” ma  charakter przekrojowy, przez całą dyskografię zespołu. Niezły pomysł -  zamiast wydawać jakąś studyjną składankę, można wydać  rzecz o podobnym charakterze, tyle, że z materiałem koncertowym.

Z doświadczonymi kapelami rockowymi starej daty to jest tak, ze nowe płyty wychodzą im różnie, niezbyt często prezentują szczególny poziom. Ale koncerty, albo wydawnictwa koncertowe najczęściej warte są zainteresowania. Bo z weną twórczą po kilkudziesięciu latach działalności bywa różnie, jednak jak się gra koncerty, to nie zapominają. Muzycy Sagi też nie zapomnieli – słychać, że ma się do czynienia z bardzo sprawnym zespołem. Pewnym minusem jest wyciszenie odgłosów sali, nie wiadomo czy grają w klubie na 100 osób, czy na stadionie (co do pierwszego – to pewnie tak źle nie jest, co do tego drugie raczej chyba tak dobrze to nigdy nie było – pewnie to jakaś opcja pośrednia). Ale tak czy tak dostajemy ponad 80 minut bardzo zacnego, melodyjnego i nieco staromodnego rocka w bardzo dobrym wykonaniu. Nie jest to może zbyt wybitne wydawnictwo, ale kilka fragmentów jest naprawdę wysokiej próby – pierwszej płyty zestawu to tak od razu na początek połączone „Images” i „Don’t Be Late”, „Tired World” z debiutanckiego albumu i „Too Much to Lose” z „Heads or Tales”. Druga płyta jest nieco krótsza i nieco lepsza, bo oprócz „You Know I Know” reszty słucha się bardzo fajnie.

Jeśli ktoś nie miał większej styczności z tym zespołem i zacznie od tego wydawnictwa – to dobrze, bo jak mu się spodoba, to pewnie sięgnie po inne płyty.

 

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.