ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Riverside ─ 02 Panic Room w serwisie ArtRock.pl

Riverside — 02 Panic Room

 
wydawnictwo: Mystic 2007
 
1. 02 Panic Room/2. Lucid Dream IV/3. Back To The River/4. 02 Panic Room (remix)
 
Całkowity czas: 18:22
skład:
Mariusz Duda - bass, voc/ Piotr Grudziński - guitar/Piotr Kozieradzki - drums/ Michał Łapaj - keyboards
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 1
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 1
Album jakich wiele, poprawny.
› 1
Niezła płyta, można posłuchać.
› 2
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 4
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 8
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 18
Arcydzieło.
› 44

Łącznie 79, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: * Bez oceny
15.06.2007
(Gość)

Riverside — 02 Panic Room

Singiel otrzymałam przed „rozgrzewkowym koncertem Riverside przed trasą z Dream Theater, ale jak najbardziej potraktowanym na serio”, który miał miejsce 10 czerwca w warszawskiej Progresji (nadmieniam, że wydawnictwo rozeszło się podczas koncertu w tempie ekspresowym). O samym koncercie napiszę w innym miejscu.

Niespełna 19 minut – 4 utwory. Całość zamknięta w gustownym digipacku. Standard światowy i to w kraju, w którym polityka wydawania singli nie jest priorytetem. W którym tylko szaleńcy wydają single. Zapytałam o ten aspekt budowania społeczności i sens takich wydawnictw Piotra Grudzińskiego. Powiedział kilka mądrych słów na ten temat:

Zysk z tego jest niewielki. Ale radość naprawdę duża. Chcemy trafić do jak najszerszej publiczności, wyjść jej naprzeciw. Możemy sobie na takie działania pozwolić w czasach ściągania płyt z Internetu, gdzie możesz muzykę ściągać z sieci. Płyta fajnie wygląda. Nie uważam, ze jest to komercja. Jest to bardzo dobry strzał, aczkolwiek w Polsce rzeczywiście nikt singli nie wydaje. To jest najwspanialsza rzecz, chcemy trafić do ludzi. No i jeszcze jedna sprawa: liczymy na złotego  singla (wg ZPAIW – pułap 5000 sztuk).

Utwór 02 Panic Room został zamieszczony na singlu w dwóch wersjach, z których remix podoba mi się bardziej od wersji albumowej. Bardzo fajny motoryczny kawałek, oparty na orientalnej skali. Niesamowicie smutny, niesamowicie refleksyjny, a paradoksalnie w pewien sposób drapieżny.

Used to be my Panic room
The other side of me
Where I slept and woke by turns
And nothing seemed real

Lucid Dream IV – to jak określił Mariusz Duda, typowe riversajdowe granie. Mocne akordy gitar, klawiszowe szaleństwa, fajna sekcja – czyli to za co kochamy Riverside. A później…Back to The River – utwór który znamy już z koncertowych wykonań zespołu. Majestatyczne, lejące się dźwięki gitary i wielki pokłon w stronę Pink Floyd (wpleciony motyw z Shine On You Crazy Diamond). Zabrzmiało to znakomicie, za serce chwyciło. Fajnie!

Słów kilka o brzmieniu. Materiał zawarty na singlu nagrywany z tą samą ekipą, co poprzednie wydawnictwa zespołu. Całość jednak brzmi lepiej, znacznie klarowniej i więcej w tej muzyce, tak potrzebnej przestrzeni.
Singiel króciutki – nie ma co pisać więcej. 02 Panic Room mile zapełnia czas w oczekiwaniu na pełnoprawne wydawnictwo zespołu. Mała rzecz, a cieszy. Trzeba będzie poczekać do września na całość Rapid Eye Movement (mogę uronić nieco rąbka tajemnicy – album zapowiada się bardzo interesująco).

Oceny tego wydawnictwa nie będzie, bo to tylko przystawka przed większym, dziewięciootworowym daniem. Smakowita nadmieniam. Truskawki z bitą śmietaną wręcz.

Chwila na prywatę: Patronat nad wydawnictwem objął serwis Artrock.pl. Kto się jeszcze w to wydawnictwo nie zaopatrzył, niech skoczy do najbliższego, dobrego sklepu muzycznego.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.