ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Genesis ─ A Trick Of The Tail (SACD + DVD Remastered Edition) w serwisie ArtRock.pl

Genesis — A Trick Of The Tail (SACD + DVD Remastered Edition)

 
wydawnictwo: Virgin Records 2007
 
1. Dance On A Volcano (5:53)
2. Entangled (6:28)
3. Squonk (6:27)
4. Mad Man Moon (7:35)/ 5. Robbery, Assault & Battery (6:15)
6. Ripples (8:03)
7. A Trick Of The Tail (4:34)
8. Los Endos (5:46)

Bonusowy materiał 2007:

Disc 2:
1. Dance On A Volcano (Audio)(Multimedia Track)
2. Entangled (Audio)(Multimedia Track)
3. Squonk (Audio)(Multimedia Track)
4. Mad Man Moon (Audio)(Multimedia Track)/ 5. Robbery, Assault And Battery (Audio)(Multimedia Track)
6. Ripples... (Audio)(Multimedia Track)
7. A Trick Of The Tail (Audio)(Multimedia Track)
8. Los Endos (Audio)(Multimedia Track)
9. Robbery, Assault And Battery (Video)/ 10. Ripples... (Video)/ 11. A Trick Of The Tail (Video)/ 12. Reissue Interviews 2007 (Video)/ 13. I Know What I Like (In Your Wardrobe) (Video)(Live)/ 14. Fly On A Windshield (Video)(Live)
15. Carpet Crawlers (Video)(Live)
16. Cinema Show (Part 2) (Video)(Live)/ 17. Entangled (Video)(Live)
18. Supper's Ready (Part 2) (Video)(Live)/ 19. Los Endos (Video)(Live)/ 20. "White Rocks" Premiere Programme 1977

 
skład:
Tony Banks: Pianos, synthesizers, organ, mellotron, 12-string guitar, backing vocals / Phil Collins: Drums, percussion, lead & backing vocals / Steve Hackett: Electric guitar, 12-string guitars / Mike Rutherford: 12 String guitar, basses, bass pedals / Bill Bruford – drums (DVD)
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 7
Arcydzieło.
› 92

Łącznie 100, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 8++ Arcydzieło.
01.07.2007
(Recenzent)

Genesis — A Trick Of The Tail (SACD + DVD Remastered Edition)

Spośród wszystkich zremasterowanych w tym roku płyt Genesis z największą niecierpliwością i ciekawością czekałem na pierwszy po-gabrielowy album -“A Trick Of The Tail”. Kiedy już w końcu nowa edycja znalazła się w moim posiadaniu, niemalże rytualnie odpakowałem folię i zacząłem smakowanie obu płyt.

 

Duże wrażenie robi menu płyty DVD. Pokolorowane postaci z dobrze znanej nam od lat okładki wydają się być ponownie powołane do życia. Jest to dla mnie jednak tylko drugorzędna sprawa i od samego początku bardziej interesowała mnie warstwa dźwiękowa. Nie trzeba długo czekać. Wystarczą pierwsze dźwięki gitary Hacketta w “Dance On A Volcane” by odczuć różnicę. Nie jest to jakaś rewolucja, nowe dźwięki. Nie była z pewnością takowa potrzebna. Jak wiadomo przy remasterowaniu "A Trick of The Tail" zostały użyte najnowsze technologie. Z drugiej strony o Genesis mówi się, że ich płyty brzmią do dzisiaj jak nagrane przedwczoraj. Cóż, trudno się z tym nie zgodzić. Ale… dźwięk wyostrzony został tak bardzo, że mały włos i byłby przesadnie ostry. Ciężko było mi przywyknąć do odnowionego głosu Phila, ale raczej przez przyzwyczajenie do starego. Największe zmiany (poprawki) słychać podczas przejść do refrenów w “Entangled”, “Mad Man Moon” i “Ripples”, no i przede wszystkim początek “Squonk”. Daje kopa. Może tylko refren “Ripples” za bardzo się wycisza. Nie psuje to jednak wrażenia i zanim zabrałem się za oglądanie dodatków musiałem chwilkę ochłonąć.

Minęła chwila…

 

… i zabrałem się za koncert. Może zdenerwować początek - “I Know What I Like”. Na szczęście nie przez muzykę, ale to, co widzimy na ekranie. Zanim zobaczymy zespół w akcji musimy patrzeć jak to składana była scena i wnoszone instrumenty. Dopiero przy drugim, czy nawet trzecim refrenie w końcu dane nam jest zobaczyć Phila Collinsa zakładającego czapeczki reszcie zespołu, robiącego cuda z tamburynem, biegającego do perkusji (i niech mi ktoś jeszcze po obejrzeniu tego powie, że nie zastępował godnie Gabriela!) I do samego końca mamy muzyczną, jak i filmową ucztę. Niesamowite wstawki filmowe w “Entangled”, “The Cinema Show” zapadają w pamięć na długo, tak samo jak zszokowane twarze widzów wpatrujące się na dziwnie oświetlonego Phila podczas “Suppers Ready”. To trzeba zobaczyć! A teledyski? Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się “Robbery, Assault And Battery”. Zekranizowana historia złodzieja, którego gra Collins naprawdę może rozbawić. Kolejna uczta, której wstyd nie znać.

Tym obeznanym dobrze z językiem angielskim polecam obejrzenie wywiadu z Collinsem, Hackettem, Rutherfordem i Banksem. Można usłyszeć ciekawe historie o tym, jak to było w zespole po odejściu Petera Gabriela, a także osobiste wspomnienia i odczucia do utworów z “A Trick Of The Tail”.

A ja, darzący ten album wyjątkowo wielkim uczuciem, nie jestem w stanie opisać wrażeń podczas, po, jak i przed poznawaniem tego wydawnictwa. Mogę jedynie życzyć, by Wasze wrażenia były choć w połowie tak niezapomniane, jak moje.

 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Natalie C with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.