ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Shakra ─ Fall w serwisie ArtRock.pl

Shakra — Fall

 
wydawnictwo: AFM Records 2005
dystrybucja: Mystic
 
01. Chains Of Temptation [04:29]
02. Out Of Control [03:14]
03. Take Me Now [02:24]
04. All Or Nothing [03:26]
05. Hoe It Feels [03:47]
06. Fall [03:23]
07. Walk On Water [07:02]
08. She's My Ecstasy [04:10]
09. Make It Alright [03:24]
10. Nightlife [03:50]
11. Do You Know [03:33]
12. Immortal [04:04]
 
Całkowity czas: 43:02
skład:
Mark Fox - vocal, Thom Blunier - guitar, Thomas Muster - guitar, Oli Lindner - bass, Roger Tanner - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
Album słaby, nie broni się jako całość.
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
Album jakich wiele, poprawny.
Niezła płyta, można posłuchać.
Dobry, zasługujący na uwagę album.
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
Absolutnie wspaniały i porywający album.
Arcydzieło.

Łącznie , ocena:
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
06.11.2007
(Recenzent)

Shakra — Fall

Wydany w 2005 roku album Fall szwajcarskiej formacji Shakra jest jednym z dziesięciu wydawnictw tego zespołu, a historycznie piątym albumem studyjnym. Na nim tez pojawił się nowy wokalista Mark. Sama płyta to mniej więcej godzinny materiał, który najprościej można sklasyfikować jako melodyjny power-metal z końca ubiegłego stulecia. Album jest ciekawy i mimo, że niektóre utwory zawierają podobne frazy słucha się go dobrze, a jeszcze lepiej przy nim jedzie (np. na koncert TOOL w ramach odpoczynku przed muzyczna uczta).

 

Album zawiera dwanaście kompozycji, z których większość to bardzo energetyczne, śpiewne, mocne kawałki. Lubię takie. Nie możemy się spodziewać specjalnie rozbudowanych aranżacji, czy popisów – to nie ta bajka, nie ten gatunek muzyki. Dużo gitar, jeszcze więcej fragmentów solowych i dobrze pracująca perkusja. Świetny, rozpoczynający album Chains Of Temtation to nu-metalowy początek, przechodzący w porządny power-metalowy numer. Dobrze strojone gitary, chórki i drapieżność. W Out Of Control znajdziemy niemal punkową zadziorność i pęd do szybkości – zgodnie zresztą z tytułem. All Or Nothing rozpoczyna się spokojnie, akustycznie i choć później utwór trochę się rozrasta, jest jednym z tych, przy których warto się zatrzymać na dłużej. Jest w nim jakiś specjalny klimat. How it Feels to nastrojowa ballada, trochę w stylu Scorpions (Send Me An Angel) , ale ze zdecydowanie mniejszym ładunkiem emocjonalnym. Tytułowy Fall to mocne bębny i prawie akustyczny podkład pod wokal w zwrotkach, oraz mocno przesterowane gitary jako dodatek w refrenie. Walk On Water to drapieżność bijąca od pierwszego taktu, w zasadzie idealny do skoku na bungee z prześliczną solówka gitary. Do tego długa partia instrumentalna i interesujące, nagłe przejście a utwór niela akustyczny. She’s My Ecstasy to znowu świetny, mocny utwór – och znam ja jedną taką, której mógłbym tę piosenkę zadedykować. Bardzo mi się spodobał podkład gitarowy i linia basu. Make It Alright nie wnosi niczego do albumu, najwięcej jest tu chyba zapożyczeń z innych utworów. Nightlife to klasyczne spojrzenie na power-metalowe utwory z końca dwudziestego wieku – niemalże klasyka (choć może to słowo w tym kontekście zakrawać może o profanację), ale maidenowa solówka wnosi odrobinę lepszy klimat do utworu. Album zamyka Immortal, który jest lekkim, balladowym, uspokajającym utworem. Idealne na wyciszenie i odpoczynek po POWERZE jaki zaprezentowali muzycy.

 

O uznaniu zespołu w świecie mogą świadczyć wspólne trasy m.in. z Hammerfall, Stratovarius, Guns ‘N Roses, Iron Maiden, Great White czy w końcu Uriah Heep. Warto sięgnąć po ten album.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.