ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Little Tragedies ─ Крест w serwisie ArtRock.pl

Little Tragedies — Крест

 
wydawnictwo: Mals 2008
 
1. Крест/ 2. Осень/ 3. Озёра 4. За стенами старого аббатства .../ 5. Портрет мужчины/ 6. Tanets/ 7. Покинутый Бог/ 8. Орёл/ 9. Гиппопотам
 
Całkowity czas: 65:09
skład:
- Gennady Ilyin / composer, keyboards, vocals; - Yuri Skripkin / drums; - Alexander Malakhovsky / guitar; - Oleg Babynin / bass guitar, vocals; - Aleksey Bildin / saxophone
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 2
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 0
Arcydzieło.
› 0

Łącznie 2, ocena: Niezła płyta, można posłuchać.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
27.06.2009
(Recenzent)

Little Tragedies — Крест

 

Dlaczego na okładce nowej płyty Little Tragedies zamiast uczciwego prawosławnego krzyża jest jakiś rzymski, papistów? Gryzie się to z cyrylicą, którą jest pisana nazwa zespołu i tytuł. Jakiś taki brak konsekwencji.
 
Za to LT konsekwentnie trzyma się wierszy Nikołaja Gumilowa i rodzimego języka  w części śpiewanej. I dobrze, bo angielski z mocnym słowiańskim akcentem boli strasznie. Dobrze też, że pożegnaliśmy się już z Chińskimi Wierszami, bo tamte dwie płyty były zdecydowanie poniżej możliwości zespołu. Ale i tak – pięć płyt w trzy lata. Podziwu godna pracowitość. Gdyby tak jeszcze poziom artystyczny dorównywał tej pracowitości… W stu procentach udana jest tylko epopeja „New Faust” – opus magnum zespołu – pod każdym względem. W „The Sixth Sense” momentami było różnie, a Chińskie wiersze momentami były dobre. Ten nowy album lokuje się mniej więcej na poziomie „The Sixth Sense” – czyli jest zupełnie dobry. W szczegółach natomiast, to nie ma na nim tak dobrych utworów jak niektóre z tamtego krążka (ze dwa-trzy jest lepsze niż cały „Крест”), ale też nie ma takich ckliwo-sentymentalnych piosenek jakie tam można było spotkać. Przy okazji można powiedzieć, że Iljin próbuje się pozbyć cienia Emersona zza pleców.
 
„Крест” to kolejna dobra płyta rosyjskich prog-manów – równa, solidna, stylowa – bardzo przyjazna słuchaczowi. Nawet Iljin śpiewa nieźle.  Po lekturze kilku poprzednich płyt i  tej nowej, wychodzi na to, ze Little Tragedies staje się znaczącą osobowością w prog-rockowym świecie. A przez swoje przywiązanie do progresywnej tradycji  dosyć oryginalnym. Paradoksalnie. Bo już nikt tak nie gra.
 
 
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.