ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu SBB ─ Freedom Live - Sopot '78 w serwisie ArtRock.pl

SBB — Freedom Live - Sopot '78

 
wydawnictwo: Cd-silesia.com 2002
 
1. Walkin' Around The Stormy Bay (Skrzek) [06:28]
2. Going Away (Skrzek, Milik, Brodowski): Freedom With Us - 3rd Reanimation - Going Away - (Żywiec) Mountain Melody [28:58]
3. Silver Rain (Skrzek) [08:10]
4. Follow My Dream (Skrzek, Brodowski, Matej): Wake Up - In The Cradle Of Your Hands (Song For Father) - Growin' - Follow My Dream [26:52]
 
Całkowity czas: 74:12
skład:
Józef Skrzek - gitara basowa, instrumenty klawiszowe, śpiew. Apostolis Anthimos - gitara elektryczna, buzuki, perkusja; Jerzy Piotrowski - perkusja, instrumenty perkusyjne.
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 1
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 4
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 12
Arcydzieło.
› 19

Łącznie 36, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: * Bez oceny
09.01.2003
(Recenzent)

SBB — Freedom Live - Sopot '78

Jedna z trzech wydanych w 2002 roku produkcji, dotyczących SBB, druga w kolejności wydana przez CD Silenia, oznaczona jako edycja Kolekcjonerska, a otrzymałem ją od Wydawnictwa 21 - za co baaardzo ale to baaaardzo dziękuję. Co to jest ten SBB chyba tłumaczyć nie muszę. Dzisiaj to legenda polskiego rocka progresywnego, w sumie w naszym kraju to od nich się wszystko zaczęło. Jak widać doceniono to, gdyż SBB zagrało w 78 roku w Operze Leśnej na festiwalu w Sopocie, co trzeba przyznać wtedy było pewnym wydarzeniem. Album zawiera 4 utwory ... właśnie utwory ... DZIEŁA !!!! To są DZIEŁA. nie utwory. WIEKOPOMNE DZIEŁA SUPERGRUPY ZE ŚLĄSKA !!!!! ... i Grecji :)Co do samych utworów.... nie no ja wymiękam jak zawsze przy tym dobrym starym SBB .. Aż nie chce się wierzyć, że zespół zagrał to bez żadnej próby, po prostu w wyniku dramatycznego splotu wydarzeń - kolizji jaką miała ciężarówka wioząca sprzęt zespołu na występ, po prostu weszli i zagrali. Zagrali to też mało powiedziane, gdyż gdyby mojej osobie było dane być tam, na miejscu, to sądzę, że plackiem bym leżał wsłuchany w te cudowne dźwięki ... a nie testował swoje mleczaki na najbliższym otoczeniu ;) i tulił się wieczorem do misia.

Zawartość krążka podzielono na 4 części: po "krótkim" wprowadzeniu, czyli Walkin' Around The Stormy Bay , które przygotowuje słuchacza do nadchodzącej burzy, Going Away - potężna, pełna emocji suita. Niesamowitych emocji, nastrajających pozytywnie, kosmiczna, aurealna i totalnie odjazdowa... a przede wszystkim - co ważne pewnie dla młodszych słuchaczy - bardzo świeżo brzmiąca. Nawet nie wiem kiedy te minuty zleciały, tak się wsłuchałem w kosmiczne brzmienie, mooga wypełniającego cały pokój.... że nawet nie zauważyłem kiedy się kończy utwór!. W czasach, kiedy powstawał ten utwór, ludziom potrzebny był optymizm, tak samo jak nam teraz .. może z innego powodu, ale otaczające nas smutki przegonione zostały cudownymi dźwiękami Going Away - tak samo jak wtedy sądzę, tak i teraz. Poprzez obszerne pejzaże klawiszowe wykrada się prowadzący moog solowy, poprzez burzę basów przechodzące w równie kosmiczne gitarowe wykrętasy ... ajć ... normalnie miód dla uszu !
Krótki przerywnik - Silver Rain i kolejne potężne wiekopomne dzieło ... Follow My Dreams ... nie ma co pisać słodyczy, bo to wszyscy wiedzą. SBB pokazało, że i w Polsce można zagrać rewelacyjną muzykę, odjazdową a przede wszystkim kosmiczną.

Czas przy tej płycie mija bardzo szybko. Sama waga utworów oczywiście, ich jakość powodują, że bardzo ale to naprawdę bardzo miło i sympatycznie można przy niej spędzić wieczór. Jako ciekawostkę dodam, że album we wkładce ma zapisane co myślą o SBB znani dzisiaj szeroko muzycy wielu sławnych zespołów: Małgorzata Ostrowska, Jan Borysewicz, Julian Matej, Andrzej Urny, Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk, oczywiście komentarze samych muzyków SBB oraz słowa Franciszka Walickiego i dwóch panów, którzy pomogli zapamiętać ten album - nieprzeciętny - na srebrnym krążku - Andrzeja Hornego oraz Jerzego Kucharka. Tym ostatnim bardzo dziękuję za ten album, muzykom SBB za wspaniałe chwile jakie spędziłem słuchając tego wyjątkowego albumu - koncertu. Nie potrafię ocenić, zresztą tego albumu nie można ocenić. Zasługuje na coś więcej, dlatego stawiam gwiazdkę. Album w pełnej krasie wyjątkowy.
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.