ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Indeed ─ Indeed w serwisie ArtRock.pl

Indeed — Indeed

 
wydawnictwo: Fonografika 2010
 
1. Blackjack [5:01]
2. Kim jesteś sam [4:52]
3. Czy ja [4:48]
4. By historia mogła trwać [4:26]
5. Ecce ego [4:09]
6. Kaprys [3:13]
7. Miejsce i czas [5:06]
8. Nie mam nic [4:29]
9. W [5:10]
10. Alicja [6:01]
11. Król życia [3:58]
12. Dysonans [5:15]
13. Ecce ego (alt. version) [4:46]
 
Całkowity czas: 61:21
skład:
Aleksandra Bojanowska - wokale / Alek Gruszka – gitary, bas, klawisze / Piotr “Posejdon” Pawłowski - bębny / Jarek Denis – gitary (6) / Krzysztof “Bazyl” Deptuła – gitary (2,6,9,11) / gościnnie: „Skaya” – wokale (8) / Maciej Silski – wokale (10) / Robert Majewski – trąbki (13)
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 1
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 3
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 1
Arcydzieło.
› 1

Łącznie 6, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
28.09.2010
(Recenzent)

Indeed — Indeed

Warszawska grupa Indeed idzie za ciosem i niedługo po, recenzowanej zresztą u nas, płytce demo, wydaje pełnowymiarowy album. Przypomnę zatem bardzo szybko, że to nowa, istniejąca od ubiegłego roku kapela, w której występują już artyści z niemałym scenicznym stażem (choćby Piotr „Posejdon” Pawłowski – niegdyś w Closterkellerze, czy wokalistka Aleksandra Bojanowska związana swego czasu z Enshrine, The Legacy, INN i Syndromem Końca Stycznia).

Z trzynastu kompozycji zawartych na płycie „Indeed” pięć znalazło się wcześniej na wspomnianym demo („Blackjack”, „Kim jesteś sam”, „Czy ja to wina”, „Kaprys”, „Dysonans”). Zupełnie nowe numery nie zmieniają w jakiś znaczy sposób obrazu zespołu ukształtowanego tamtą małą płytką. Zespołu grającego gitarowego rocka z ciekawym riffem ale i chwytliwą często melodią. Do tego całość łagodzi żeński wokal Bojanowskiej, śpiewającej w naszym ojczystym języku. Chwilami można nawet zaryzykować, że kapela ociera się o mocniejszą odmianę pop – rocka.

Indeed stawia naturalnie na różnorodność. Jest zatem bardzo energetycznie („Blackjack” i „Kim jesteś sam”), przebojowo i bujająco („By historia mogła trwać”, „Kaprys”), bardzo ciężko (closterkellerowy „Ecce ego”, „Nie mam nic”) i balladowo („Dysonans”, oparty na partii pianina, dramatyczny i przejmujący utwór „Miejsce i czas”, „Alicja”). Za bardzo nie rozumiem dodania, jako trzynastego (nomen omen – pechowego?) kawałka „Ecce ego” w alternatywnej, „klubowo – smooth jazzowej” wersji, okraszonego trąbkami autorstwa Roberta Majewskiego. Choć słucha się tego nawet przymnie, nijak się to ma do całości, a i obrazu rockowej kapeli raczej nie zmienia.

Muzycy zaprosili na swój debiut dwóch gości: Skaję, który zaprezentował się w „Nie mam nic” oraz znanego choćby z „Idola”, Macieja Silskiego, wykonującego balladową „Alicję”- nie bójmy się tego powiedzieć - świetny komercyjny numer, który mógłby pohasać w paru rozgłośniach.

Produkcyjnie nie ma tu jakiegoś mistrzostwa świata. Zresztą sami artyści w książeczce dosyć żartobliwie napisali, że „do nagrań nie wykorzystano żadnego profesjonalnego studia nagrań, realizatora ani producenta, wykorzystano natomiast zestawy wooda mit cola”. I dobrze, nieźle wygląda ten kontrast komercyjnego szlifu z rockowym brudem. Ciekawy jednak jestem, w którą stronę Indeed będzie w przyszłości podążał. W kierunku bardziej wymagającego słuchacza, czy radiowego, czasami załapującego się na fajny, nośny numer, odbiorcy?
 

 

Recenzje zespołu

recenzja albumu Indeed - Demo
Indeed
Demo
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.