ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Tesco Value ─ Tesco Value w serwisie ArtRock.pl

Tesco Value — Tesco Value

 
wydawnictwo: Cope Records 2002
 
1. Song of an emigrant (4:14) /2. Catchy Kathy (3:05)
3.A toast for the host (2:35)
4. Metamorphosis (4:40)
5. ScAryzona (3:54)
6.Violin Girl (3:50)
7. Shame on you stone turtle (2:43)
9. Perversities in D-minor (4:08)
10. Fischikella (6:21)
 
skład:
Czeslaw Mozil (quasi tenor) / Linda Edsjo (percussion & drums ) / Martin Bennebo (acordion) /Daniel Heloy Davidsen (guitars) Magdalena Entell (doublebass)
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 1
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 2
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 8
Arcydzieło.
› 89

Łącznie 101, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: * Bez oceny
25.01.2004
(Recenzent)

Tesco Value — Tesco Value

      Debiutancki album mało znanej, młodej kapeli z Danii o sympatycznej nazwie Tesco Value z równie sympatyczną muzyką, o której po krótce niżej.
       Na czele pięcio osobowego składu stoi nasz rodak na stałe mieszkający w Danii, Czesław Mozil. Charyzmatyczny,  z temperamentem, zacięciem i dużym talentem do emocjonalnych uniesień. I jeśli wydaje się Wam ze nie ma Polka który równie skutecznie swoim wokalem mrozi krew w żyłach jak Les Dougan ( ARAGON ) to jesteście w błędzie. To co robi Czesław ze swoim głosem jest zbieże ze wspomnianym Lesem Douganem, przynajmniej takie miałem i mam odczucia od momentu pierwszego przesłuchania, zetknięcia się z tym fenomenem ! (...)

       To co gra Tesco Value to przede wszystkim  mieszanka różnych wpływów, jednakowoż wszystko oparte na instrumentarionaliach  akustycznych co przywołuje skojarzenia z np.  francuskim chanson () za sprawą akordeonu który jest tu bardzo słyszalny ... Zamiast gitary bassowej mamy kontrabas, mało wypływającą z tła, raczej dopełniająca całości. Pomimo tego jest to istotny i ważny element brzmienia Tesco Value.  Jest tez gitara i perkusjonalia. Elementy kabaretu, rytmy latynoskie,prog rockowe, a wszystko zgrabnie wymieszane i tworzące ewoluującą całość niekiedy za krótka i aż prosząca o bardziej epickie rozwiniecie spiętrzającego się wątku- śmiało mogę powiedzieć- każdego nagrania. Niezwykłość i wyjątkowość zespołu nie tylko tkwi w sposobie śpiewania i przekazie lirycznym ale również w specyficznym kameralistycznej otoczce, jakże świeżej dla słuchacza na co dzień stykającego się z płytami prog rockowy. 


       Album niesamowity ! Witalność, melodyka i desperacki ekspresjonizm sprawiając ze odkrywa się ten krążek z wielkim zaciekawieniem i radością. Z czasem nie można się obejść bez tej płyty a w szczególności od takich nagrań jak FISCHIKELLA,CATCHY KATHY, PERVERSUTIES IN D-MINOR. W zasadzie nie ma nagrania które jest mało udane i które omijam.
Doskonały krążek i prognostyk na przyszłość. Dodam że zespół odwiedził już kilka razy nasz kraj z licznymi koncertami. Tak tez się stanie mam nadzieje niebawem gdyż zespół planuje juz wydać drugą pełną płytę.
Naprawdę Warto !!!
Może odkryjecie Marillion/Fisha/Aragon 21 wieku :-)???
Sprawdźcie koniecznie !!!
 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.