ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Final Conflict ─ Stand Up [Remaster] w serwisie ArtRock.pl

Final Conflict — Stand Up [Remaster]

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2010
 
1. Stand Up [6:27]
2. Signature In The Sand [5:55]
3. Whiteline Highway [7:17]
4. Wasteland [5:54]
5. 11 [1:54]
6. T230 [7:48]
7. Days Gone By [8:07]
8. Miss D Meanour [6:07]
9. Omen [2:41]
10. Stop [15:12]
Bonus tracks:
11. Moment in time (new version recorded 2010) [8:13]
12. Losing it all (new previously unreleased track) [4:31]
 
Całkowity czas: 79:05
skład:
Andy Lawton - vocals, electric, acoustic guitar / Brian Donkin – vocals, guitar / Steve Lipiec – keyboards / Dave Bridget – bass, electric guitar / Chris Moyden – drums / Kristi Bonfield - additional vocals / Baz Elwood - bass / Henry Rogers - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 1
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 4
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 2
Arcydzieło.
› 0

Łącznie 9, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
17.01.2011
(Recenzent)

Final Conflict — Stand Up [Remaster]

Ta reedycja to z pewnością pokłosie pierwszej i jedynej jak do tej pory wizyty Final Conflict w naszym kraju, zorganizowanej przez katowicki Metal Mind. Przypomnijmy, że ta brytyjska legenda neoprogresywnego rocka zawitała do nas 13 października 2008 roku dając koncert w katowickim Teatrze Śląskim. Efektem tegoż było pierwsze DVD formacji zatytułowane Another Moment In Time – Live In Poland. Jak widać, na tym polsko – brytyjskie kontakty się nie zakończyły i jak to często bywa w wypadku reedycji, nakład wydawnictwa, które swoją premierę miało już 13 lat temu, wyczerpał się a zainteresowanie fanów stało się bodźcem do powrotu do tego klasycznego już albumu.

Tak. Klasycznego. To bowiem płyta bardzo lubiana przez fanów ale chyba też i samych artystów. W setliście wspomnianego wyżej polskiego koncertu znalazły się zeń trzy numery (Stand Up, Miss D’Meanour, Stop). Album może być dobrym wprowadzeniem do twórczości kapeli. Dominują tu powolnie rozwijające się kompozycje, utrzymane w niezbyt spiesznych tempach, z ciekawą melodyką i charakterystycznym, „neoprogresywnym” aranżem. Wyznacznikiem stylu grupy są dwie gitary i dwa wokale twórców zespołu – Andy’iego Lawtona i Briana Donkina. Na tym albumie dodatkowo artyści wspomagani są wokalnie przez Kristi Bonfield, pojawiającą się w charakterze gościa. Znajdujące się tu takie rzeczy jak Stand Up czy trwający kwadrans Stop są obowiązkowymi pozycjami dla każdego neoprogresywnego fana. A przystępność i melodyjność Wasteland, Days Gone By i Miss D’Meanour powinny zachęcić do sięgnięcia po ten album miłośnika ciepłej, fajnej i do tego inteligentnej muzyki.

Nie byłoby dobrej reedycji (tak na marginesie, ta została wydana w ładnym digipacku z nieco zmodyfikowaną okładką) bez bonusów. Tu dostajemy nową wersję (pierwotnie kawałek pojawił się na albumie Hindsight z 2003 roku) przeuroczego Moment In Time, nie wiem czy nie przesadnie przebojową, bo choć to fajna piosenka, trochę w tej wersji gryzie się z całością. No i jest jeszcze zupełnie premierowy Losing It All, raczej mocno asekurancki i niezwalający z nóg. Trudno po nim coś powiedzieć o nowej muzyce Final Conflict. Obie kompozycje zostały zarejestrowane już przez obecny skład grupy z młodą sekcją rytmiczną w osobach Rogersa i Elwooda. Cóż, czekam na nowy materiał. Ma być ponoć w tym roku. Poczekamy, zobaczymy.
 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.