ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Naked Root ─ Naked Root w serwisie ArtRock.pl

Naked Root — Naked Root

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2015
 
1. I Wanna Dance With You [5:21]
2. Now And Then [4:08]
3. Sad Ending [4:28]
4. Angel With Broken Wings [3:53]
5. The Clock [5:44]
6. A Different You [4:12]
7. Progress [4:10]
8. Cris [4:26]
9. Way Down [3:27]
10. Anytime Anywhere [4:03]
Bonus track:
11. Babe [3:43]
 
Całkowity czas: 47:36
skład:
Jola Górska - vocal
Tomasz Krawczyk - guitars
Arek Wieczorkowski - keyboards
Tomasz Hubicki - bass
Maciej Morawski - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
Album słaby, nie broni się jako całość.
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
Album jakich wiele, poprawny.
Niezła płyta, można posłuchać.
Dobry, zasługujący na uwagę album.
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
Absolutnie wspaniały i porywający album.
Arcydzieło.

Łącznie , ocena:
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
24.08.2016
(Recenzent)

Naked Root — Naked Root

Naked Root to łódzka formacja, której początki sięgają 2011 roku. Niedawno muzykom udało się oficjalnie zadebiutować krążkiem Naked Root ubranym w skromną okładką nawiązującą do nazwy kapeli z kobiecym aktem oplecionym korzeniami. Debiut przynosi jedenaście kompozycji, w tym jeden bonus w postaci numeru Babe oraz cover szwajcarskiego Gotthard Anytime Anywhere.

Artyści na debiucie nie odkrywają prochu i poruszają się przede wszystkim w estetyce melodyjnego ciężkiego rocka, hard rocka i hard’n’heavy. Jednym słowem, dostajemy sporo zgrabnych i treściwych gitarowych riffów, niewolnych jednak od klawiszowych form łagodzących nieco całość. Tak sobie pomyślałem, że ze swoimi dźwiękami mogliby trafić pod skrzydła włoskiej Frontiers Records, specjalizującej się w takim melodyjnym rockowym graniu. Niewątpliwym wyróżnikiem ich stylu jest żeński wokal, co nie jest wcale takie oczywiste w tej muzycznej szufladzie. Młodziutka Jola Górska stara się śpiewać z pewnym pazurem i „zadziorem”, co słychać w charakterystycznej chrypce, jakby lekko stylizowanej na… Małgorzatę Ostrowską. I wypada przyzwoicie, choć niezbyt przekonuje mnie w partiach krzyczanych (np. I Wanna Dance With You), czy w zagranym na obniżonym stroju gitar Angel With Broken Wings, w którym jej mroczność i demoniczność brzmi mało naturalnie i jakby nieco na „siłę”.

Produkcyjnie nie jest to jeszcze może mistrzostwo świata, niemniej ma to granie sporo mocy, a kompozycje z pewnością jeszcze lepiej mogą bronić się na żywo. Tym bardziej, że mają znaczny melodyczny potencjał. Potwierdza to już rozpoczynający całość, pędzący do przodu I Wanna Dance With You, czy następujący po nim Now and Them, który jest może i dosyć prosty, a oklepany riff jakby gdzieś już się słyszało, niemniej melodia chwyta zabójczo. Fajny jest też pod tym względem najdłuższy w zestawie The Clock, przy okazji wielowątkowy i pokazujący lekko progresywne inklinacje formacji. Tych zdecydowanie więcej jest jednak w jednym z najciekawszych utworów na płycie zatytułowanym - nomen omen - Progress. Zainicjowany wzniosłymi klawiszami z czasem uderza mięsistymi, progmetalowymi rozwiązaniami. Więcej spokoju przynosi przejmujący Cris, częściowo balladowy, mający wszakże bardziej emocjonalną i tym samym mocniejszą drugą część.

A skoro przy emocjach jesteśmy, zatrzymajmy się chwilę przy tekstach, do których – jak piszą muzycy - starają się przywiązywać dużą wagę. W digipacku nie pomieszczono ich niestety, jednak jak podkreślają łodzianie: w znacznej części dotyczą problemów „damsko – męskich” w różnych aspektach - od zdrady i zazdrości, poprzez odwzajemnione i nieodwzajemnione uczucia, toksyczne relacje, przemoc, alkoholizm… Naprawdę niezła płyta, można posłuchać.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.