ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu UFO ─ UFO 2 - Flying w serwisie ArtRock.pl

UFO — UFO 2 - Flying

 
wydawnictwo: Beacon 1971
 
1. Silver Bird - 6:54
2. Star Storm - 18:54
3. Prince Kajuku - 3:56
4. The Coming of Prince Kajuku - 3:43
5. Flying - 26:30
 
Całkowity czas: 59:54
skład:
*Phil Mogg - Vocals; *Mick Bolton - Guitar; *Pete Way - Bass; *Andy Parker - Drums
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 2
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 6
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 12
Arcydzieło.
› 30

Łącznie 50, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: * Bez oceny
12.02.2017
(Recenzent)

UFO — UFO 2 - Flying

„Godzina kosmicznego rocka” taki podtytuł ma drugi album brytyjskiej formacji UFO, który został wydany w 1971 roku. Zespół powstał w 1969 roku a nazwę grupy muzycy zapożyczyli  od legendarnego londyńskiego klubu nocnego. Debiut UFO zatytułowany „UFO 1” został wydany przez małą wytwórnię płytową Beacon i przeszedł prawie niezauważony. Małą promocję zorganizował John Peel ale takich płyt było wtedy mnóstwo, więc…

 

„Zabierz mnie ze sobą,

Wszystko co chcę zrobić

To odlecieć”

„UFO II :Flying”  został nagrany w składzie Mick Bolton, Phill Mogg, Pete Way i Andy Parker, a sukces ta płyta odniosła jedynie w Kraju Kwitnącej Wiśni i Niemczech Zachodnich.

Podróż w międzygalaktycznej przestrzeni fascynuje i pobudza wyobraźnię. Ta  obcość, a także nieograniczoność zadziwia, ale też niepokoi.I to odwiecznie stawiane sobie pytanie: Czy jesteśmy sami ?

Słuchając nagrań z tego longplaya odbywamy taką podróż, taki odcinek jakiejś nieznanej drogi zagubionej gdzieś w kosmosie. Od pierwszych taktów utworu rozpoczynającego prawie godzinny kosmiczny rock, od utworu „Silver Bird” czujemy się jakby w innym wymiarze rzeczywistości.

Gitara Boltona zadziwia dźwiękami, eksploduje, nabiera szybkości niczym rakieta, by za chwilę bez ograniczeń jak wszechświat dawać upust feerii kolaży i barw, ale to wszystko jest takie niepokojące, zimne, jak światło gwiazd mijanych w tej podróży.Z każdą minutą upływającą nam na słuchaniu, zanurzamy się coraz głębiej w czeluście kosmosu. Po drodze spotykamy księcia Kajuku i jego orszak, który łaskawie zaszczyca nas swoją obecnością a potem już swobodnie lecimy (”Flying”)  i nic nam nie zakłóca tego lotu. Głównym instrumentem na tym krążku jest gitara, ale ważny jest też i wokal Phila Mogga – metaliczny, obcy,  brzmi jakby wypływał z  zamkniętego statku kosmicznego. Również sekcja ma swój udział w tej wyprawie. Oszczędna perkusja czasami asystuje wszechobecnej gitarze, a linia basu delikatnie podkreśla lekkość wszechświata. No i mamy solidną rockową kosmiczną jazdę, ciekawie zaaranżowaną i doprowadzoną do ostatecznego końca, a stworzoną przez czterech młodych muzyków.

Pukanie do bram sukcesu?

Nic z tego. Otóż niespodziewanie z zespołem rozstaje się Mick Bolton i znika w czeluściach wszechświata a zespół UFO zmuszony jest zmienić styl muzyczny, angażując nowego gitarzystę i kierując się w stronę prostego hard rocka.

Po prostu gry Boltona nikt nie był w stanie zastąpić.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.