ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Mystery ─ Live in Poznań (4LP Marble Black & Red + 2CD + BOX Ltd) w serwisie ArtRock.pl

Mystery — Live in Poznań (4LP Marble Black & Red + 2CD + BOX Ltd)

 
wydawnictwo: Unicorn Records/Oskar 2019
 
CD 1 (78:30)

1. Delusion Rain (10:56)
2. Come to Me (5:15)
3. How Do You Feel? (4:43)
4. Something to Believe In (8:00)
5. Pride (7:30)
6. The Scarlet Eye (5:51)
7. The Willow Tree (18:12)
8. Shadow of the Lake (12:43)
9. The Sailor and the Mermaid (5:20)

CD 2 (81:34)

1. Looking for Something Else (15:33)
2. Dare to Dream (6:30)
3. Where Dreams Come Alive (7:11)
4. A Song for You (13:03)
5. Through Different Eyes (20:31)
6. Chrysalis (14:48)
7. The Preacher's Fall (3:55)
 
Całkowity czas: 160:04
skład:
Jean Pageau - vocals
Michel St-Père - guitar
Sylvain Moineau - guitar
Antoine Michaud - keyboards
François Fournier - bass
Jean-Sébastien Goyette - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 2
Arcydzieło.
› 2

Łącznie 4, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 8+ Absolutnie wspaniały i porywający album.
16.12.2019
(Recenzent)

Mystery — Live in Poznań (4LP Marble Black & Red + 2CD + BOX Ltd)

Trwa gorączka przedświątecznych zakupów i jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to jaki muzyczny prezent sprawić sobie lub najbliższym, niżej recenzowane wydawnictwo może wam to zadanie nieco ułatwić. Ten nieco zaczepny i trochę reklamowy początek recenzji wcale nie musi oznaczać nieszczerości. Wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę w jaki sposób wydano jedną z wersji Live in Poznań, warto zastanowić nad takim gadżetem w swoich zbiorach. Ale po kolei.

Troszkę rozkręcili się jeśli chodzi wydawnictwa koncertowe Kanadyjczycy, którzy w swojej trwającej ponad dwadzieścia lat karierze pierwszej koncertówki dorobili się ledwie pięć lat temu (Tales from the Netherlands). Do tego dwa lata temu wypuścili swoje pierwsze DVD zatytułowane Second Home - Live At Prog Dreams V. Czy zatem wydany w minionym miesiącu Live in Poznań jest już czymś niepotrzebnym? Absolutnie nie! I to przynajmniej z kilku powodów.

Album dokumentuje koncert zarejestrowany w poznańskim klubie Blue Note 7 kwietnia 2019 roku podczas Live and Butterflies Tour. Zespół odwiedził wówczas osiem państw w tym trzy koncerty dał w naszym kraju. I promował nim jedną ze swoich najlepszych płyt Lies And Butterflies. Zatem jeśli ktoś wyjątkowo sobie ceni ten album, ma go tutaj absolutnie w całości, choć artyści rozrzucili go w setliście, mieszcząc utwory z niego zarówno w pierwszej, jak i w drugiej części koncertu. Pozostałą część płyty (a w zasadzie płyt) stanowi bardzo reprezentatywny wybór utworów z prawie wszystkich ich dotychczasowych albumów. Nie mamy tylko przedstawiciela z debiutu, godnie jednak zastępuje go najstarszy w zestawie, ponad dwudziestoletni Shadow Of The Lake z Destiny?. Najwięcej reprezentantów (po trzy kompozycje) mają tu ponadto płyty Delusion Rain oraz Beneath The Veil Of Winter's Face. Ważne poza tym jest to, że z dotychczasowych płyt koncertowych zespół powiela tylko sześć utworów. Nie możemy też narzekać na dwa inne istotne aspekty. Pod względem wykonawczym muzycy prezentują się wybornie. Miałem przyjemność uczestniczyć w tym poznańskim koncercie i już wtedy ich forma robiła wrażenie. Drugim aspektem jest brzmienie, naprawdę głębokie, przestrzenne i soczyste. I jak ktoś lubi żywe granie z płyty z lekkim koncertowym pogłosem ma tu wręcz taki… wzorzec metra z Sèvres. I jeszcze jedna kluczowa rzecz. Jeśli lubicie neoprogresywny rock, pełen rozbudowanych utworów, okraszonych gitarowymi, wzniosłymi popisami i pięknymi melodiami, możecie brać Live in Poznań w ciemno.

No i teraz czas na zewnętrzności, które tu odgrywają niebagatelną rolę. Bo rzecz ukazała się w kilku wersjach. Przede wszystkim w podstawowej i nielimitowanej 2CD card-sleeve. Pozostałe dwie opcje są już w ograniczonych ilościach. Bo możemy sobie wybrać wersję 2CD digi-book z 40 - stronicową książeczką dostępną w liczbie 1500 egzemplarzy, bądź wreszcie wersję box z czterema płytami winylowymi (w czterech edycjach do wyboru – czerwono-czarnej, fioletowej, biało-czarnej i czarnej) i dwiema CD w liczbie ledwie 100 egzemplarzy „na kolor”. Jestem w posiadaniu wersji czerwono – czarnej (numer 97) i muszę przyznać, że wszystko to wygląda imponująco. Bo oprócz, summa summarum, sześciu płyt, w pięknym, twardym pudełku dostajemy album z ogromnym wyborem pięknych zdjęć koncertowych w sztywnej oprawie, trzy duże plakaty, w tym ten z rejestrowanego koncertu oraz dużą grafikę okładki płyty, a także oryginalny bilet koncertowy i backstage pass na smyczy. Jednym zdaniem - najprawdziwszy zestaw wiernego fana Mystery. A najprzyjemniejsze w tym wszystkim jest to, że do tego pierwszego w historii tak wyjątkowego wydawnictwa Mystery przyczynił się nasz rodzimy wydawca. Gorąco polecam.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.