ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Lang, Yogi ─ 4 Songs Live  w serwisie ArtRock.pl

Lang, Yogi — 4 Songs Live

 
wydawnictwo: Gentle Art Of Music 2020
 
1. Move On
2. A Way Out Of Here
3. Shine On Me
4. I’ll Be There For You
 
Całkowity czas: 26:51
skład:
Yogi Lang - vocals, keyboards
Torsten Weber - guitars
Markus Jehle - keyboards
Marc Turiaux - drums
Kalle Wallner - bass
Caroline von Brünken - backing vocals
Bine Heller - backing vocals
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
Album słaby, nie broni się jako całość.
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
Album jakich wiele, poprawny.
Niezła płyta, można posłuchać.
Dobry, zasługujący na uwagę album.
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
Absolutnie wspaniały i porywający album.
Arcydzieło.

Łącznie , ocena:
 
 
Ocena: * Bez oceny
18.05.2020
(Recenzent)

Lang, Yogi — 4 Songs Live

W miniony piątek premierę miało koncertowe wydawnictwo wokalisty RPWL, Yogiego Langa, zatytułowane 4 Songs Live. Co ciekawe, rzecz ukazała się tylko na… YouTube i tylko w takiej formie jest i będzie dostępna. To na swój sposób odpowiedź na te covidowe czasy, z drugiej jednak strony pamiętajmy, że to nie pierwsze tego typu wydawnictwo niemieckiej stajni Gentle Art Of Music. W 2017 roku opublikowała ona w takiej formie koncert Blind Ego — Live At Logo Hamburg. Teraz także 4 Songs Live ma swój katalogowy numer [GAOM066) i dumnie widnieje wraz z okładką w wykazie wydawnictw na stronie wytwórni.

To w zasadzie drobiażdżek - jak mówi już tytuł, tylko cztery piosenki i 27 minut muzyki. Jednak to na swój sposób rarytas, wszak Yogi Lang koncertuje niezwykle rzadko. W listopadzie ubiegłego roku zagrał pięć koncertów promujących wydany w tym czasie drugi solowy album A Way Out Of Here. Jeden z nich odbył się w klubie De Cacaofabriek w holenderskim Helmond (w tym samym miejscu powstało koncertowe DVD, RPWL Plays Pink Floyd’s - The Man And The Journey). Artysta zebrał wówczas pełny skład koncertowy, do którego wszedł silny zaciąg z RPWL: Markus Jehle na klawiszach, Marc Turiaux za perkusją i Kalle Wallner na… No właśnie, nie na gitarze! Tym razem ceniony wiosłowy RPWL i Blind Ego gra na basie i co ciekawe, nie wykonuje nawet solowej partii w I’ll Be There For You, którą gościnnie zagrał na albumie studyjnym. Godnie jednak zastępuje go równie przebojowy i sprawny Torsten Weber. Na uwagę zasługuje również wokalny występ dwóch pań - Caroline von Brünken i Bine Heller, a szczególnie ich popis we wspomnianym I’ll Be There For You.

Na 4 Songs Live otrzymujemy wybór utworów tylko z  A Way Out Of Here, trzech otwierających płytę i jednego ją kończącego. Muzyka Langa niezbyt daleko odbiega od dokonań jego macierzystej formacji. Spokojne, majestatyczne, lekko „uprogowione” utwory, okraszone do tego jego głosem, nie pozwalają zapomnieć o niemieckim kwartecie. Z drugiej strony, żywszy utwór tytułowy, A Way Out Of Here, nieco odstaje oferując bardziej blues-rockowe klimaty.

Całość została zgrabnie i profesjonalnie zarejestrowana przy użyciu kilku kamer, ma też bardzo dobre brzmienie. Na scenie nie dzieje się może zbyt wiele a jedyną scenografią jest wielki ekran z okładką płyty, niemniej ogląda się to wszystko bardzo przyjemnie. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wkrótce koncert ten ujrzy światło dzienne w całości i to na fizycznym nośniku.   

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.