ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica  ─ Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica w serwisie ArtRock.pl

Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica — Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica

 
wydawnictwo: RCA Records 1974
 
1. Buongiorno nel Bosco (Il canto del Sole) (2:05); 2. La Favola del Guardiano del Bosco (5:12); 3. Mezzogiorno (2:20); 4. Le Figlie dell'erba (Festa Magica) (2:20); 5. Viaggio Libero (4:20); 6. Le Montagne nel Tramonto (4:50); 7. Preludio a... (3:18); 8. Una Canzone (2:38); 9. Suoni di Umanità (4:12)
 
Całkowity czas: 33:15
skład:
- Adriano Monteduro / vocals, acoustic guitar; - Enzo de Luca / electric and acoustic guitar, vocals; - Franco Coletta / electric and acoustic guitar, vocals; - Dino Cappa / bass; - Federico Troiani / keyboards; - Roberto Senzasono / drums
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 3
Arcydzieło.
› 0

Łącznie 3, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: * Bez oceny
30.07.2010
(Recenzent)

Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica — Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica

Italo-prog część piąta.

Reale Accademia Di Musica w latach siedemdziesiątych nagrali dwie płyty. Debiut z 1972 roku jest bardzo ceniony, a na progarchivach ma imponujący rating ponad 4. Natomiast kolejna płyta, nagrana w nieco innym składzie, z nowym wokalistą, Adriano Monteduro już takim powodzeniem się nie cieszy, a rating ma o ponad pół punktu niższy. Za to moje zdanie na temat tych płyt jest dokładnie odwrotne. Debiut to konwencjonalny Italo-prog, zupełnie dobry, ale nie wybitny. Następna była o wiele ciekawsza, chociaż nie był już to „czysty” stylistycznie włoski rock progresywny, to raczej jego bardziej nastrojowa i akustyczna wersja. Z miejscowych grup najbliżej jest tej muzyce do wczesnego PFM, a z drugiej strony, ze względu na znaczącą rolę gitar – i elektrycznej i tej bez prądu – do Moody Blues. Jak można zorientować się po czasie trwania utworów, są to głównie piosenki, to też zbliża tą wersję Szkoły Muzycznej do wspomnianych Brytyjczyków i tak jak u Moodies, te piosenki są bardzo ładne – ciekawe melodie, efektowne, progresywne aranżacje, delikatna „zwiewna” produkcja. Ta płyta to chodzący, muzyczny urok, perełka po prostu. Najładniejsze, moim zdaniem to – „La Favola del Guardiano del Bosco”, „Le Montagne nel Tramonto” i „Suoni di Umanità”.

Krótka recenzja, bo płyta też krótka – nie ma się zbytnio co rozpisywać. Na pewno trzeba posłuchać, bo nawet  jak na  włoski rock progresywny jest to wyjątkowo delikatny i  pastelowy album.

Po trzydziestopięcioletniej przerwie zespół się reaktywował, tyle tylko, że z pierwotnego składu nie ma już nikogo, jedyną osobą z tamtych czasów jest Adriano Monteduro, ale on dołączył po nagraniu pierwszej płyty. Obecnie formacja dorobiła się dwóch nowych krążków nagranych rok i dwa lata temu i zbioru nagrań archiwalnych z 1974 roku, który światło dzienne ujrzały dopiero w tym roku.
 

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.