ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Zapowiedzi

Moonlight - Nate

 
wydawnictwo: dMode 2018
 
Bio - [4:19]
Off - [4:03]
Sex - [3:24]
Kiedy myśli mi oddasz - [5:08]
Lili - [3:04]
Ciężar - [3:39]
Col - [3:54]
Asuu - [4:11]
Sensitive - [3:54]
Zabić siebie - [5:19]
Roads - [3:22]
Kołysanka - [3:31]
Meren Re dobranoc (live) - [10:29]
Off (english version) - [4:01]
 
Całkowity czas: 63:00
 
skład:
Maja Konarska - wokal, teksty; Daniel Potasz - instrumenty klawiszowe, sample, teksty; Paweł Gotłas - gitara basowa; Marek Pokorniecki - gitary;
 

Moonlight - Nate - data premiery: 19.01.2018

Bardzo długo oczekiwana studyjna płyta szczecińskiego kwartetu w końcu zadebiutowała. Poprzedni album zespołu Integrated In The System of Guilt ukazał się w 2006 r.  Jak sam o płycie mówi autor większości muzyki, Daniel Potasz:

"Płyta „Nate” powstawała od 2015 roku. Bardzo chciałem na niej zamieścić utwory, które w jakiś sposób są dla mnie ważne emocjonalnie, które powinny być moim zdaniem zaaranżowane inaczej, po prostu były tego warte. Są to "Kiedy myśli mi oddasz” czy "Dobranoc". Z resztą wątek „Meren re” ciągnie się za mną prawie od początku Moonlight, wiec czemu miałoby go tu nie być? Utwory takie jak: „Ciężar” czy „Zabić siebie” to produkcje z okresu mojej absencji w Moonlight i pewnie znalazłyby się w repertuarze po płycie „Candra”. Dlatego chciałem, żeby się znalazły na „Nate”, były taką "moją" kontynuacją tamtej drogi, której nie było. Są też utwory nowe, jak: „Roads”, „Lili” czy „Sensitive”. Ostatni z nich powstał praktycznie w "jednym podejściu", a wyszedł całkiem fajnie. „Off” to eksperyment z trip hopem, a jednocześnie chyba mój najbardziej radiowy kawałek. Trochę się namęczyłem z samplami tutaj. Ogólnie większość sampli do „Nate” powstawała od zera, poprzez godziny szukania, układania barw w warstwy, składania ich w syntezatorze. Jest ciekawie, inaczej, ale po „Nate” nie wiem dokąd pójdę. Marzy mi się płyta, gdzie utwory będą w różnych stylach, np. tango, walc, polonez, czy nawet bossanova, ale w naszym klimacie. Jest to wyzwanie, ale może je popełnię".

 

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Natalie C with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2019 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.