ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Zapowiedzi

Neal Morse Band, The - The Great Adventure

 
wydawnictwo: Radiant Records 2019
 
Act I:
Chapter 1 (12:50)
1. Overture
2. The Dream Isn't Over
Chapter 2 (23:48)
3. Welcome To The World
4. A Momentary Change
5. Dark Melody
6. I Got To Run
7. To The River
Chapter 3 (17:59)
8. The Great Adventure
9. Venture In Black
10. Hey Ho Let's Go
11. Beyond The Borders

Act II: Chapter 4 (18:13)
1. Overture 2
2. Long Ago
3. The Dream Continues
4. Fighting With Destiny
5. Vanity Fair
Chapter 5 (30:57)
6. Welcome To The World 2
7. The Element Of Fear
8. Child Of Wonder
9. The Great Despair
10. Freedom Calling
11. A Love That Never Dies
 
Całkowity czas: 103:37
 
skład:
Neal Morse - Vocals, Guitar, Keyboards
Mike Portnoy - Drums, Vocals
Randy George - Bass
Eric Gillette - Guitar, Vocals
Bill Hubauer - Keyboards, Vocals
 

Neal Morse Band, The - The Great Adventure - data premiery: 25.01.2019

"Niech rozpocznie się wspaniała przygoda ..." - wers kończący THE SIMILITUDE OF A DREAM okazuje się dziwnie proroczy. Nowy album jest swego rodzaju kontynuacją, współgrającą z albumem TSOAD ukazującą wędrówkę Piligrim'a. Nowy album posiada wszystko, czego fani oczekują od albumu The NEAL MORSE BAND: rock, metal, elementy klasyczne i jazzowe, zabójcze melodie i do tego wszystko zagrane przez jednych z najwybitniejszych muzyków rockowych na świecie.

Neal Morse: "Ten zespół nadal mnie zadziwia! Muszę przyznać, że ciężko za nim nadążyć, ponieważ THE SIMILITUDE OF A DREAM był wyjątkowym albumem, który udowadniał nam to każdego wieczoru podczas koncertów. Jestem przekonany, że The Great Adventure również będzie miał olbrzymi wpływ na słuchaczy. Nowe podwójny album jest dokładnie taki, jakim pragnąłem żeby był! Słuchając go ostatniej nocy, miałem łzy w oczach do samego końca!"

Mike Portnoy zgadza się z tym zdecydowanie. Mówi: "Jak kontynuować dyskografię zespołu po podwójnym albumie koncepcyjnym? No więc ... tworząc kolejny, epicki podwójny album! Hahaha. (...) Jestem absolutnie zachwycony tym, co osiągnęliśmy na tej płycie! "

"Czasem są rzeczy, których po prostu nie możesz zepsuć" kontynuuje Randy George. "Poprzednia płyta była wyjątkowa i byłem pewien, że po niej powinno nastąpić coś zupełnie innego. ale musisz podążać za głosem serca i podążać za muzyką tam, gdzie chcesz. The Great Adventure jest wyjątkowa. Jest zbliżona do TSOAD w koncepcji i formie, ale jest jeszcze mocniejszy i posiada głębsze brzmienie. Wykonaliśmy ogrom pracy i nie mogę się doczekać, aby zagrać nowy materiał na żywo!".

Zgodnie z tytułem albumu, proces twórczy był rzeczywiście "wielką przygodą". W przeciwieństwie do wielu poprzednich albumów które często były pisane i układane w ciągu kilku tygodni, prace nad nowym albumem trwały bardzo długo. Tym razem grupa niezwykle płodnych i światowej klasy muzyków spędziła prawie rok pracując nad końcowym efektem. Owocem tej pracy jest ogromna ilość materiału we wspaniałej jakości.

Oznaczało to pewne bezwzględne podejmowanie decyzji: niektóre już ukończone piosenki i postacie musiały odejść, a gdy kończył się czas pracy w studio, powstawały nowe połączenia i pomysły, które nagrywaliśmy do późnych godzin. "Dużo pracy w to włożyliśmy" - mówi Morse - "ale wiem, że niektóre z najbardziej udanych albumów, przy których pracowałem, były właśnie tak tworzone. Na myśl przychodzą SOLA SCRIPTURA i album Spocka Beard's SNOW. "Inną kluczową kwestią, która musiała zostać podjęta w studiu, było jak połączyć wszystkie te pomysły w jedną spójną całość. Morse uświadomił sobie, że The Grand Adventure potrzebuje nowego głosu i perspektywy. Tym razem jest to porzucony syn Pielgrzyma, młodszy, może bardziej wściekły, niż w THE SIMILITUDE OF A DREAM.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2019 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.