ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

13.10.2017 16:27 - Mariusz Danielak

VI Memoriał Jona Lorda już za dwa tygodnie!

VI Memoriał Jona Lorda już za dwa tygodnie!

Od 2012 roku Memoriał Jona Lorda to największa polska impreza poświęcona zespołowi Deep Purple, w którym przez ponad 34 lata grał Jon Lord, wybitny brytyjski klawiszowiec i hammondzista. Co roku w warszawskiej Proximie zarówno na scenie jak i przed nią gromadzą się fani Muzyki. Memoriał gościł już m.in Anię Rusowicz, Grzegorza Kupczyka, Michała Jelonka, Anję Orthodox czy Kasię Łaskę (wokalistkę współpracującą z Lordem przez wiele lat).

W tym roku również nie zabraknie ciekawych osobowości. 26 października posłuchać będziemy mogli m.in Doogiego White'a, kojarzonego przez większość fanów "Purpury" z zespołu Rainbow i współpracy z samym Ritchiem Blackmorem. W specjalnym secie on oraz zespół-gospodarz – Made in Warsaw- zaprezentuje zarówno utwory Deep Purple jak i Whitesnake oraz właśnie Rainbow. Będzie to zatem niebywała okazja dla osób, którym obecna reinkarnacja "Tęczy" nie do końca przypadła do gustu.

Mocne, rockowe gardła będą reprezentowane również przez Polaków. Tomek Struszczyk (który w zeszłym roku rewelacyjnie zaśpiewał Child in Time), Łukasz Drapała, Michu Przybylski na pewno nadadzą klasykom rocka odpowiednią moc. Nie zapominamy również  o instrumentalistach – w tym roku po raz pierwszy na Memoriale pojawi się Wojciech Hoffmann, gitarowy fundament Turbo. Również po raz pierwszy gościć będziemy Andrzeja Zielińskiego, czyli jednego ze Skaldów. Michał Kielak, znany z bluesowej Kasy Chorych, zaszaleje na harmonijce ustnej, a Piotr Brzychcy zaczaruje gitarą jak to tylko on potrafi.

Gospodarzem wieczoru jest jak zwykle project Made in Warsaw, składający się z warszawskich muzyków związanych z różnymi gatunkami, ale połączonymi pasją do Purpury. Kierownictwo artystyczne koncertu objął Łukasz Jakubowicz, klawiszowiec przez wiele lat związany m.in z zespołem Ani Rusowicz.  VI Memoriał Jona Lorda jest imprezą charytatywną, na której zbierane będą środki na rehabilitację Antka Pańczyka, chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

26.10.2017

Proxima, Warszawa

Wejście od 19:00

Start: 20:00

Bilety w cenie 35/45 zł

Do nabycia w ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, w klubie.

Bilety kolekcjonerskie do nabycia Salonie Optycznym, ul Marymoncka 63, Warszawa

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2018 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.