ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

08.01.2018 22:57 - Mariusz Danielak

Art Of Illusion na Progressive Evening Vol. 3 w Bydgoszczy

Art Of Illusion na Progressive Evening Vol. 3 w Bydgoszczy

26 stycznia w Bydgoszczy odbędzie się Progressive Evening Vol. 3, którego jedną z gwiazd będzie grupa Art of Illusion funkcjonująca na bydgoskim rynku muzycznym od 13 lat. W listopadzie 2014 roku za pośrednictwem wydawnictwa Lynx Music z Krakowa udało się wydać pierwszy studyjny album o przewrotnej nazwie „Round Square of the Triangle”. Zespół w latach 2015 - 2017 poczynił szeroką promocję albumu odwiedzając większość dużych polskich miast. Najważniejszym wydarzeniem był koncert podczas festiwalu Metal Hammer Festival, na którym dzielił scenę m.in z Dream Theater. Uczestniczył też w otwarciu sali koncertowej Jordanki w Toruniu wraz z Riverside i Materią oraz ostatecznie zagrał na deskach Teatru Śląskiego z zespołem Pendragon. Nie chcąc zwalniać tempa już w tym miesiącu zostanie wydana nowa płyta o tylule "Cold War Of Solipsism". Muzyka ponownie będzie wypadkową klasycznego rockowego grania z elementami wirtuozerii i melancholii. Znajdziemy w niej dużo więcej mocnych, metalowych akcetów. Główną różnicą jest fakt, że każdy utwór na płycie będzie z linią wokalną. Autorem tekstów na płycie jest ponownie Mikołaj Zieliński. Teksty utworów odwołują się do ciemnej strony człowieka, jego problemów i depresji, czy jak w utworze tytułowym "Cold War of Solipsism" także do relacji międzyludzkich, które są jak zimna wojna, wyrachowana walka o dominację, osiągnięcie własnych, subiektywnych i jednostkowych celów. Znajdziemy tam również temat miłości... silnej i ślepej. Jak piszą muzycy: Pragniemy dostarczyć słuchaczom nowych wrażeń i podczas koncertu w Bydgoszczy 26 stycznia zaprezentować utwory z nowego albumu.

Podczas Progressive Evening Vol. 3 na deskach Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zobaczymy także grupy Retrospective i Sounds Like The End Of The World.

Retrospective to formacja reprezentująca młode pokolenie polskich zespołów prog rockowych. Swoją muzykę inspirują twórczością artystów z bardzo szerokiego spektrum gatunkowego. Nie zamykają się ściśle w jednej stylistyce. Często podróżują w rejony różnych odmian rocka, od tego art, po ten hard. Potrafią kreować klimatyczne muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również niespodziewanie drasnąć zaskoczonego słuchacza ostrym pazurem. Różnorodność ta oraz kontrasty spojone w całość sprawiają, że ich muzyka jest wyjątkowa. Najłatwiej to zauważyć na albumie Re:Search z początku roku 2017, gdzie mocne, prog metalowe riffy przeplatane są melodyjnymi dźwiękami z gatunku art-rocka.

Sounds Like The End Of The World podczas swojej pięcioletniej działalności dali się poznać publiczności z jak najlepszej strony. Zaczęło się od EP "It All Starts Here", a trzy lata temu ukazała się debiutancka płyta pt. "Stages of Delusion". Sukcesywnie budowana pozycja na scenie i wielowymiarowa muzyka grana z pasją i precyzją zaowocowała wspólnymi występami z God Is An Astronaut, Riverside, Tides From Nebula czy Obscure Sphinx. W chwili obecnej zespół promuje swój drugi krążek pod tytułem "Stories". Album został nagrany w Highwave Studio w Gdyni, a następnie ukazał się 6 marca 2017r. nakładem niemieckiej wytwórni Progressive Promotion Records.

Bilety są do zakupienia w kasie, bądź przez rezerwacje telefoniczną w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz na stronie www.bilety24.pl.

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2018 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.