ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 25.05 - Słupsk
- 26.05 - Gdańsk
- 26.05 - Olsztyn
- 01.06 - Kraków
- 21.06 - Ostrzeszów
- 02.06 - Wrocław
- 03.06 - Warszawa
- 03.06 - Wrocław
- 03.06 - Wrocław
- 04.06 - Gliwice
- 11.06 - Kraków
- 12.06 - Kraków
- 18.06 - Kraków
- 20.06 - Warszawa
- 21.06 - Ostrzeszów
- 21.06 - Warszawa
- 22.06 - Warszawa
- 21.06 - Chorzów
- 22.06 - Kraków
- 24.06 - Warszawa
- 25.06 - Kraków
- 25.06 - Sopot
- 26.06 - Warszawa
- 27.06 - Warszawa
- 26.06 - Warszawa
- 28.06 - Kraków
- 10.07 - Kraków
- 11.07 - Gdańsk/Sopot
- 12.07 - Warszawa
- 12.07 - Warszawa
 

Aktualności

11.06.2018 18:00 - Mariusz Danielak

12. Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego już niebawem!

12. Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego już niebawem!

W dniach 7 - 8 lipca 2018 w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbędzie się kolejna 12. już edycja Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Impreza mająca na celu promocję polskich wykonawców z gatunku rocka progresywnego, w tym roku zgromadzi dziewięciu czołowych wykonawców z naszego kraju. Niewątpliwymi gwiazdami będą uznane już formacje: VOTUM oraz LEBOWSKI, choć trzeba przyznać, że pozostała cześć zespołów w ostatnich czasach dość wyraźnie puka do czołówki naszej sceny. Takie zespoły jak: WALFAD, AYDEN czy STARSABOUT z powodzeniem zyskują odbiorców nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. BEYOND THE EVENT HORIZON to grupa o ugruntowanej już pozycji w świecie muzyki post rockowej, a HELLHAVEN z ostatnim, bardzo udanym albumem czuje się coraz lepiej na rockowych scenach. Osobnym smaczkiem Festiwalu będzie występ płockiej formacji ANAMOR, przed kilkoma laty uznawanej za wielką nadzieję polskiej muzyki art rockowej. Płocczanie powrócą wreszcie na scenę i być może udowodnią, że pokładane przed nimi nadzieje przed laty wreszcie rozbrzmią pełnym echem. Lokalną scenę będą reprezentować muzycy bydgoskiej grupy ALHENA, także dobrze już znani fanom progrocka, pracujący właśnie nad swym pełnym debiutanckim materiałem.

Festiwalowi towarzyszyć będzie tradycyjnie wiele przedsięwzięć wspierających. Tym najważniejszym z pewnością będzie wystawa fotografii nieodżałowanego Rafała Klęka, który przecież jeszcze rok temu na imprezie robił wspaniałe zdjęcia. Wystawa ukryta pod kryptonimem "ZAJAWKOWO" odbędzie się w sobotę i w niedzielę (12.00 - 17.00) w Auli Muzeum Etnograficznego, a więc tuż obok sceny Amfiteatru. Podczas imprezy wręczona zostanie też tradycyjna Nagroda im. Roberta 'RoRo' Roszaka, która w tym roku przypadnie zespołowi YESTERNIGHT za wydany w ubiegłym roku, znakomity album "The False Awakening". Przy okazji festiwalu działać będzie, stająca się już tradycją, giełda wydawnictw muzycznych w której udział zapowiada kilka najważniejszych wydawnictw muzycznych, zatem kolekcjonerzy płyt oraz innych wydawnictw będą mieli okazje by powiększyć swoje kolekcje. Tuż przed wejściem do Amfiteatru, w Parku przy ul. Solidarności odbędzie się również kilka ciekawych przedsięwzięć. Tradycją już jest, że organizatorzy zadbają między innymi z najmłodszymi uczestnikami imprezy, którzy będą mogli szaleć w przygotowanym przez jednego z Partnerów Głównych 'figloraju', pełnym dziecięcych atrakcji. Obok funkcjonować będzie Rockowa Strefa Kibica, której twórcy zorganizują zawody sportowe dla młodzieży i dorosłych. Odbędą się tam między innymi zawody walk w sumo, w których każdy będzie mógł wziąć udział zakładając specjalny strój. Swoje ciekawe ekspozycje wystawią też Partnerzy festiwalu, którzy z pewnością zainteresują odwiedzających swoimi ofertami. W parku działać będą też punkty gastronomiczne (food trucki) zaś na koronie Amfiteatru rozstawiony zostanie grill.

Po sobotniej części imprezy, w Klubokawiarni Dwa Światy (ul. Ducha Świętego 10/12) odbędzie się tradycyjne After Party. Organizatorzy cały czas pracują nad rozszerzeniem oferty, w związku z czym może się ona do lipca wzbogacić o kolejne punkty programu. Zapraszamy Państwa do zaglądania na stronę internetową Stowarzyszenia PROGRES http://sinprogres.pl/ gdzie na bieżąco znajdziecie Państwo wszelkie informacje zarówno o tegorocznej edycji Festiwalu, jak i o jego długiej, już 12-letniej historii. Poniżej przybliżony plan imprezy: SOBOTA i NIEDZIELA - od 12.00 Otwarcie wystawy fotografii RAFAŁA KLĘKA "ZAJAWKOWO" Start atrakcji dla najmłodszych, oraz wymienionych wyżej przedsięwzięć wspierających. KONCERTY:

7 - 8 LIPCA TORUŃ AMFITEATR MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO IM. M. ZNAMIEROWSKIEJ-PRÜFFEROWEJ

SOBOTA 7 LIPCA – start godz. 15.30

ALHENA, ANAMOR, AYDEN, WALFAD, VOTUM

NIEDZIELA 8 LIPCA – start godz. 16.00

BEYOND THE EVENT HORIZON, HELLHAVEN, STARSABOUT, LEBOWSKI

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2019 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.