ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

07.01.2019 19:57 - Mariusz Danielak

Lebowski prezentuje nowy utwór

Lebowski prezentuje nowy utwór

Grupa Lebowski zaprezentowała kompozycję z nadchodzącego, drugiego albumu zatytułowanego Galactica, który ukaże się 26 stycznia 2019 roku. Utworu Mirage Avenue można posłuchać poniżej. W kompozycji pojawili się gościnnie Katarzyna Dziubak (wokal), Maciej Bosy Marcinkowski (klarnet) i Krzysztof Ciesielski (kontrabas).

Przy okazji grupa zaprasza na wspólne z zespołem odsłuchanie nowego albumu w dniu premiery. Jak piszą muzycy: spróbujemy opowiedzieć o kulisach realizacji, dpowiemy na Wasze pytania, podpiszemy płyty, które na miejscu będzie można zakupić. Spotkanie odbędzie się w szczecińskim Free Blues Clubie, w sobotę 26 stycznia o godzinie 20. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Półtora roku po premierze płyty „Lebowski plays Lebowski" - zespół powraca z nowym, studyjnym albumem „Galactica", który ukazuje się pod koniec stycznia 2019 roku. Nowa produkcja to 9 utworów, w tym znany z Listy Przebojów Trójki „Goodbye My foy".

Lebowski to zespół, którego styl odbiorcy określają mianem "muzyki do nieistniejącego filmu", stanowiący mieszankę art rocka, rocka progresywnego oraz muzyki filmowej. Wydany w 2010 r. debiutancki album "Cinematic", jest hołdem złożonym wybitnym postaciom polskiego kina - muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami, wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej. Pojawiają się tu głosy m.in: Zdzisława Maklakiewicza, Zbigniewa Cybulskiego, Tadeusza Łomnickiego, Leona Niemczyka. Niezależnemu zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę. "Cinematic" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i na świecie, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty - ponad 7000 egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej. Zespół doaekał się setek recenzji w ok. 30 krajach świata oraz licznych prezentacji i wywiadów radiowych. Zagościł w plebiscytach i rankingach płytowych w Polsce, Kanadzie, Finlandii, Włoszech i Brazylii. Tytułami "Polski Album Roku" oraz "Debiut Roku" docenili "Cinematic" czytelnicy miesięcznika Meta/ Hammer oraz słuchacze stacji Radio Rock FM (Włochy). Podobnie gorąco i z uznaniem wypowiadali się dziennikarze, piszący o Lebowskim na łamach takich pism muzycznych, jak Meta/ Hammer, Teraz Rock, Lizard, Nocturne (Serbia), Inferno (Finlandia) i wielu innych.

W czerwcu 2017 ukazuje się koncertowe wydawnictwo "Lebowski p/ays Lebowski", zawierajace 9 utworów, w tym 6 premierowych kompozycji. Stanowi ono zapis występu zespołu na Tennis Music Festival. Album spotyka się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i recenzentów. Metal Hammer przyznaje płycie 5 gwiazdek. Rok 2018 dla Lebowskiego stoi pod znakiem pracy nad studyjnym albumem .Galactica". Do współpracy kwartet zaprosił m.in legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza - Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel "Goodbye My Joy" przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Ili Polskiego Radia. W tym też aasie, wieloletniego basistę grupy - Marka Żaka, zastąpił znany z formacji lndios Bravos Ryszard la bul. Koncerty zespołu realizowane są w efektownej oprawie brzmieniowej oraz wizualnej, czyniąc je niezapomnianymi, zarówno w kameralnych warunkach klubowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na International Rock Conspiracy w Berlinie, Ino-Rock Festival w Inowrocławiu u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation czy też na Festiwalu Rocka Progresywnego w 2018r. w Toruniu gdzie Lebowski był headlinerem.

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Natalie C with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2019 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.