ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

18.09.2019 22:19 - Mariusz Danielak

Nowy utwór The Flower Kings

Nowy utwór The Flower Kings
8 listopada nakładem Inside Out Music ukaże się nowy album szwedzkiej legendy progresywnego rocka, formacji The Flower Kings. Płyta będzie zatytułowana Waiting For Miracles i pojawi się jako wydawnictwo dwupłytowe, na którym znajdzie się piętnaście premierowych kompozycji. Jedną z nich jest utwór Black Flag, który prezentujemy poniżej.
 
 
Płyta powstawała latem tego roku w sztokholmskim studiu RMV należącym do Benny'ego Andersona z Abby. Grafikę do albumu przygotował amerykański artysta Kevina Sloan. Album został nagrany w składzie Roine Stolt, Jonas Reingold, Hasse Fröberg, Zach Kamins i Mirko DeMaio. Czego możemy się spodziewać po nowym dziele The Flower Kings? Jak pisze wydawca: vintage'owych partii klawiszowych i długich gitarowych solówek uzupełnianych elementami muzyki symfonicznej, popowej i filmowej. Przypomnijmy, że The Flower Kings z nowym albumem przybędzie do Polski już w grudniu tego roku i zagra dwa koncerty – 3 grudnia w Piekarach Śląskich (OK Andaluzja) i 4 grudnia w Poznaniu (U Bazyla).
 
The Flower Kings powstał w 1994 roku w Szwecji z inicjatywy Roine Stolta (występującego później m. in. w Transatlantic czy The Tangent) i bardzo szybko znalazł uznanie wśród fanów prog-rocka, wdzierając się przebojem na największe festiwale i sprzedając płyty w tysiącach egzemplarzy. Zespół porusza się po orbicie nakreślonej przez takich wykonawców jak Genesis czy Yes. We współczesnym światku progrockowym ma przypiętą łatkę zespołu prawdziwie klasycyzującego muzykę art-rockową, a nazwiska członków formacji Roine Stolta, Hasse Fröberga czy Jonasa Reingolda z pewnością wzbudzają podziw niejednego fana na świecie. Grupa ostatni raz w Polsce wystąpiła w 2012 roku.

Disc 1:
 
1. House Of Cards
2. Black Flag
3. Miracles For America
4. Vertigo
5. The Bridge
6. Ascending To The Stars
7. Wicked Old Symphony
8. The Rebel Circus
9. Sleep With The Enemy
10. The Crowning Of Greed
 
Disc 2:
 
1. House Of Cards Reprise
2. Spirals
3. Steampunk
4. We Were Always Here
5. Busking At Brobank
 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.