ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

12.03.2020 16:47 - Mariusz Danielak

Steven Wilson ogłasza premierę „The Future Bites"

Steven Wilson ogłasza premierę „The Future Bites

Okulary przeciwsłoneczne... Wybielacz zębów... Boxset wydanie deluxe... Mydło z pyłu wulkanicznego... Multiwitamiowe suplementy... Słuchawki wygłuszające wszelkie hałasy z zewnątrz... Sneakersy zaprojektowane przez znanego projektanta... Napoje na detoks... Organiczna telewizja LED... Sztuczne rzęsy... Markowa woda... Wątpienie w siebie... Wiara w siebie...

Najnowsze wydawnictwo długogrające Stevena Wilsona, „The Future Bites" ukaże się 12 czerwca 2020 roku. To eksploracja rozwoju ludzkiego mózgu w dobie internetu. To nie tylko szósty, fenomenalny album studyjny artysty, to także portal do świata wymyślnego designu konceptualnego na najwyższym poziomie, skrojonego dla ultranowoczesnego konsumenta.

Podczas gdy wydane w 2017 „To The Bone" konfrontowało takie ważkie światowe tematy jak post-prawda i fake newsy, „The Future Bites" umiejscawia słuchacza w świecie uzależnień XXI wieku. Na tej płycie trwają bardzo publiczne eksperymenty mające na celu zbadanie wpływu technologii na nasze życie. Od niczym nie nadzorowanej terapii na sprzedaż, manipulujących mediów społecznościowych i utraty indywidualności, „The Future Bites" to mniej ponura wizja zbliżającej się dystopii, a wciągający opis tego, co tu i teraz.

Muzycznie „The Future Bites" lśni. Wspaniałe elektroniczne dźwięki wypaczone przez ludzką interwencję („King Ghost"), strzelista akustyka, która szybuje prosto w stratosferę („12 Things I Forgot"), nieustępliwe basowe groove'y Motorik („Follower") i bagienny, gęsty funk („Eminent Sleaze"). To najbardziej konsekwentne dokonanie w dotychczasowym dorobku Stevena Wilsona. Nagrania odbyły się w Londynie, a współproducentami krążka są sam artysta oraz David Kosten (Bat For Lashes, Everything Everything).

W świecie cyfrowym „The Future Bites" to otwarte drzwi do świata rządzonego przez konsumpcję, gdzie wszystko da się zmonetyzować i nic nie jest zbyt nietypowe, by nie wystawić tego na sprzedaż. Zainspirowane takimi wyjątkowymi artefaktami XXI-wiecznej cywilizacji jak blok ceramiczny Virgila Abloha czy butelkowane kanadyjskie powietrze Vitality Air, „The Future Bites" to w pełni zaprojektowany świat konsumencki (we współpracy z Baby - http://www.wearebaby.com/ - oraz Crystal Spotlight, który jest dostępny i uzależniający dla wszystkich, od niedzielnego fana po hardkorowego kolekcjonera.

Pierwszy utwór zapowiadający „The Future Bites" – 10-minutowe, moroderowe tour de force nazwane „Personal Shopper" – jest już dostępne we wszystkich serwisach cyfrowych.Poprzedni album Stevena Wilsona „To The Bone" (2017) dotarł do 3. miejsca list sprzedaży w Wielkiej Brytanii, ulegając jedynie Edowi Sheeranowi i Elvisowi Presleyowi. Na łamach „Mojo" można było przeczytać: „To album niemal doskonały... Pełen smaczków, nietuzinkowy, przepełniony dźwiękami skrojonymi z miłością", a dziennikarze „Q" opisali dokonanie jako „wspaniale wykonaną popową doskonałość". Artysta w ramach promocji krążka zagrał 145 koncertów w 33 krajach. Występ w Royal Albert Hall z marca 2018 został wydany jako „Home Invasion" na BluRayu.

Tracklista:

1. Unself
2. Self
3. King Ghost
4. 12 Things I Forgot
5. Eminent Sleaze
6. Personal Shopper
7. Man Of The People
8. Follower
9. Anyone But Me

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from BloodStainedd with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.