ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

02.10.2020 21:47 - Mariusz Danielak

Sinead O'Connor powraca z interpretacją „Trouble Of The World"

Sinead O'Connor powraca z interpretacją „Trouble Of The World

Sinead O'Connor powraca z olśniewającą interpretacją utworu „Trouble Of The World", tradycyjnej pieśni rozsławionej przez piosenkarkę gospel Mahalię Jackson. Do kompozycji powstał teledysk wyreżyserowany przez muzyka, DJ'a, reżysera - Dona Letts'a. Zdjęcia do obrazu powstały w południowym Londynie.

„Dla mnie ta piosenka nie jest ani o śmierci, ani o umieraniu. Raczej niesie ze sobą przesłanie, że ludzkość jest na drodze do uczynienia tego świata rajem i że któregoś dnia tam dotrze" - tak o utworze mówi Sinead.

Inspirująca, liryczna narracja, która leży u podstaw „Trouble Of The World", ma większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej, w kontekście śmierci George'a Floyda i podkreślenia rasistowskich nurtów, które trapią mieszane społeczeństwa na całym świecie.

Utwór został zarejestrowany w Belfaście pod czujnym okiem producenta Davida Holmesa, w trakcie luzowania obostrzeń wynikających z lockdownu. Po raz kolejny Sinead budzi nasze dusze i zwraca uwagę na ironię i podobieństwa związane z naszym wspólnym doświadczeniem przeszłości i teraźniejszości.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.