ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

19.02.2021 18:46 - Mariusz Danielak

Kayak prezentuje nowy utwór!

Kayak prezentuje nowy utwór!

7 maja 2021 roku, nakładem Inside Out Music, ukaże się osiemnasty album holenderskiej legendy progresywnego rocka, grupy Kayak. Następca wydanego w 2018 roku Seventeen będzie zatytułowany Out Of This World i znajdzie się na nim 15 kompozycji oraz 70 minut muzyki – ponoć energicznej i niewiarygodnie różnorodnej, choć wciąż bardzo charakterystycznej dla formacji. Płyta została nagrana w nowym składzie. Oficjalnie dołączył do niego Kristoffer Gildenlöw (ex-Pain Of Salvation), który gościnnie pojawił się na Seventeen, powrócił za to do niego perkusista Hans Eijkenaar, który zastąpił Leana Robbemonta. Aktualny skład zespołu uzupełniają znany ze współpracy z Camel, lider i klawiszowiec Ton Scherpenzeel, wokalista Bart Schwertmann oraz gitarzysta Marcel Singor.

Zespół właśnie opublikował klip do premierowego singla zatytułowanego Mystery. Ton Scherpenzel tak mówi o tym utworze: Ta piosenka moim zdaniem dotyczy niezgłębionej tajemnicy i cudu, jakim jest świat wokół nas. Bez względu na oszałamiający postęp jakiego dokonuje nauka i jakąkolwiek religię, esencja zawsze będzie taka: tajemnica. Co nie oznacza, że ​​musimy przestać próbować to wszystko rozgryźć.

Przypomnijmy, że pod koniec 2019 roku zespół miał po raz pierwszy przyjechać do Polski na dwa koncerty u boku The Flower Kings, jednak plany zniweczyła choroba Tona Scherpenzela, który doznał zawału serca. Recenzje kilku płyt zespołu w naszym serwisie znajdziecie tutaj.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.