ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

13.05.2021 17:37 - Mariusz Danielak

Animate: "Infinite Imaginations" już w tym miesiącu

Animate:

21 maja tego roku ukaże się długo oczekiwany album będzińskiej formacji progmetalowej Animate. Płyta będzie zatytułowana Infinite Imaginations i jej okładkę prezentujemy powyżej. Autorem grafik na albumie jest Robert Kudera, który zrealizował koncept będący pomysłem perkusisty, Sebastiana Jezierskiego. Płyta pierwotnie będzie miała swoją premierę na platformie YouTube, w mediach streamingowych oraz na profilu bandcamp formacji. Jak piszą muzycy na swojej stronie: równolegle zlecimy też tłoczenie i jak tylko otrzymamy nakład, pierwsze egzemplarze powędrują w świat. Jesteśmy już starzy i konserwatywni, więc będzie to wydanie w klasycznym jewelcase z 8 - stronicową książeczką, z dodatkowymi grafikami i tekstami.

Przypomnijmy, że promocyjny materiał grupy z 2008 roku, wydawnictwo A, recenzowaliśmy w naszym serwisie. Pisaliśmy też o występie grupy podczas XI edycji Festiwalu Rocka Progresywnego w Toruniu w 2019 roku. Relację tę znajdziecie w tym miejscu. Do tej pory grupa dała się poznać jako zespół penetrujący progresywno - metalowe klimaty bliskie Dream Theater, Redemption, Fates Warning, Symphony X czy wreszcie klasykom z Rush (nazwa zespołu nie jest przypadkowa). Jak zabrzmi ich muzyka na Infinite Imaginations przekonamy się już niebawem.

Zespół Animate pochodzi  z Będzina i rozpoczął działalność z końcem sierpnia 2005 roku z inicjatywy Przemka Skrzypca (bas) grającego wcześniej w dąbrowskim zespole Kruk. Pierwszy skład - na początku instrumentalny, którego próby zaczęły się w sierpniu 2005 roku przez lata nie zmieniał się i tworzyli go: Marcin Trela (gitara), bez którego zapewne cały pomysł spaliłby na starcie, Przemek Skrzypiec (bas, sample, elektronika) oraz  Sebastian Jezierski (bębny). Przez lata zespół wspierali wokalnie  m.in. Jesion Kowal, Andrzej Miśta, Michał Gomułka, Tomasz Nowakowski oraz Robert Niemiec. W okresie dziąłalności koncertowej zespół zagrał  kilkadziesiąt koncertów w tym występ  przed T-Love i Lao Che, imprezy spod znaku Prog on Days oraz występ na deskach Amfiteatru Muzeum Etnografuicznego im. M. Znamierowskiej-Prüfferowej w ramach Festiwalu Muzyki Progresywnej im. Tomasza Beksińskiego zdobywajac uznanie publiczności i mnóstwo pozytywnych recenzji.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.