ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

11.06.2021 17:56 - Mariusz Danielak

Nowy utwór Big Big Train

Nowy utwór Big Big Train

Brytyjska formacja Big Big Train zaprezentowała zupełnie premierową kompozycję Apollo oraz  teledysk do niej. To siedmiominutowy epicki utwór instrumentalny napisany przez perkusistę Big Big Train, Nicka D'Virgilio. Muzyk przyznał, że jego celem było napisanie utworu w stylu Los Endos Genesis, który pokazałby talent wszystkich niesamowitych muzyków w zespole. Apollo jest już drugim utworem (po Common Ground) pochodzącym z nadchodzącego albumu zespołu zatytułowanego właśnie Common Ground. Płyta ukaże się dzięki English Electric Recordings 30 lipca tego roku.

Album będzie długo oczekiwaną kontynuacją Grand Tour z 2019 roku. Nowy krążek, nagrywany podczas światowej pandemii, kontynuować będzie tradycję charakterystycznych dla formacji liryków o dość dramatycznym wyrazie, ale będzie też poruszać kwestie bardziej współczesne, takie jak lockdown, separacja, upływ czasu, śmierć bliskich osób i nadzieja, która wypływa z nowej miłości.

Common Ground ma pokazać Big Big Train czerpiący muzyczne i liryczne inspiracje od takich artystów jak Elbow, Pete Townshend, Tears For Fears, Elton John i XTC. Greg Spawton tak mówi o płycie: staraliśmy się stworzyć album, który ma pozytywne przesłanie i celebruje to, co ludzie mają w sobie. Wierzymy, że więcej nas łączy niż dzieli i że razem jesteśmy silniejsi. Do obecnego składu Big Big Train - Greg Spawton (bas), David Longdon (wokal, flet), Nick D'Virgilio (perkusja, wokal) i Rikard Sjöblom (gitary, klawisze, wokal) - dołączają na płycie Carly Bryant (instrumenty klawiszowe, gitary, wokale), Dave Foster (gitary), Clare Lindley (skrzypce, wokal) oraz pięcioosobowy zespół instrumentów dętych. Album można zamawiać tutaj. Muzycy przy okazji ogłosili krótką trasę koncertową po Wielkiej Brytanii w marcu przyszłego roku (siedem koncertów), wkrótce ogłoszą też terminy koncertów w Ameryce Północnej. Recenzje płyt Big Big Train w naszym serwisie znajdziecie w tym miejscu.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.