ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

26.07.2021 21:01 - Mariusz Danielak

Drugi utwór The Neal Morse Band z nowej płyty

Drugi utwór The Neal Morse Band z nowej płyty

Informowaliśmy już, że czwarty album studyjny The Neal Morse Band ukaże się 27 sierpnia 2021 roku nakładem Inside Out Music i będzie zatytułowany Innocence & Danger. Pierwszym utworem promującym album Do była kompozycja It All Again. Kilka dni temu zespół opublikował nowy utwór - Bird On A Wire - wraz z teledyskiem. Pokazujemy go poniżej. Perkusista Mike Portnoy tak mówi o utworze: To była druga piosenka, którą napisaliśmy na nowy album. Główny riff i groove wywodziły się z pomysłu, który przyniósł Randy George, refren był czymś, co Bill już miał… a intro i środkowe riffy były dziełem Erica… kolejny naprawdę wspólny wysiłek!

W przeciwieństwie do poprzednich płyt, które były albumami koncepcyjnymi, na nowym wydawnictwie znajdzie się kolekcja niezwiązanych ze sobą piosenek. Pierwszą płytę wypełnią utwory krótsze, na drugiej pojawią się dwie długie suity. Album ukaże się w kilku wersjach: Limited 2CD+DVD Digipak (z dokumentem Making Of), 3LP+2CD BoxsetStandard 2CD Jewelcase oraz w wersji cyfrowej. Za stronę graficzną płyty odpowiada Thomas Ewerhard (Transatlantic). Przedsprzedaż płyty rozpoczęła się 18 czerwca. Grupa planuje trasę koncertową promującą album w październiku 2021 roku w Ameryce Północnej oraz w maju i czerwcu 2022 roku w Europie. Już wiemy, że w ramach tej ostatniej formacja dwukrotnie zagra w Polsce - 10 czerwca w Krakowie i 11 czerwca 2022 roku w Warszawie.

Przypomnijmy, że supergrupa The Neal Morse Band powstała w 2012 roku a stworzyli ją Neal Morse (wokal, instrumenty klawiszowe i gitary), Mike Portnoy (perkusja, wokal) i Randy George (bas), a także Bill Hubauer (instrumenty klawiszowe, wokal) i Eric Gillette (gitary, wokal). Grupa ma na swoim koncie trzy albumy studyjne (The Grand Experiment, The Similitude Of A Dream, The Great Adventure) oraz kilka wydawnictw koncertowych. Recenzje płyt formacji w naszym serwisie można przeczytać tutaj.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.