ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

02.08.2021 09:47 - Mariusz Danielak

Drugi singiel Leprous

Drugi singiel Leprous

Norweska formacja Leprous zaprezentowała drugi utwór ze swojej nadchodzącej płyty. Klip do kompozycji The Silent Revelation prezentujemy poniżej.

Przypomnijmy, że grupa 27 sierpnia 2021 roku wyda swój nowy album studyjny zatytułowany Aphelion za pośrednictwem Inside Out Music. Wokalista Einar Solberg tak mówi o nowej płycie: Aphelion to zupełnie inny album. Jest intuicyjny i spontaniczny. Eksperymentowaliśmy z wieloma zupełnie różnymi sposobami pisania muzyki i odkrywaliśmy nowe sposoby pracy. Nie było miejsca na przemyślenia, przesadny perfekcjonizm czy starannie zaplanowane piosenki. Wierzę w to, że to jedna z mocnych stron tego albumu, czuje się, że jest żywy, wolny i nie wydaje się zbyt wyrachowany. Album został nagrany w trzech różnych studiach, Ghost Ward Studios (Szwecja), Ocean Sound Recordings i Cederberg Studios (Norwegia). Aphelion to punkt na orbicie obiektu, który znajduje się najdalej od Słońca i ma znaczenie symboliczne, które pozostawiam waszej własnej interpretacji.

Album został zmiksowany ponownie przez Adama Noble (Placebo, Biffy Clyro, Nothing But Thieves) i zmasterowany przez Robina Schmidta (The 1975, Placebo, The Gaslight Anthem). W tym samym czasie Leprous będzie świętować 20. rocznicę powstania i w związku z tym zapowiedział serię specjalnych europejskich koncertów na grudzień tego roku, podczas których wykona set ułożony chronologicznie od wczesnych utworów demo do płytę Pitfalls. Niestety, wśród 13 koncertów nie ma występu w Polsce. Najbliżej naszego kraju muzycy będa w Berlinie, 16 grudnia. Do recenzji płyt Leprous w naszym serwisie można powrócić tutaj.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.