ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

13.10.2021 17:28 - Mariusz Danielak

Solowy album wokalisty grupy Kayak

Solowy album wokalisty grupy Kayak

5 listopada 2021 roku nakładem GlassVille Records ukaże się pierwszy solowy album Barta Schwertmanna - wokalisty legendarnej holenderskiej formacji progresywnej Kayak. Płyta będzie zatytułowana Theatre Of Grief, znajdzie się na niej dziewięć kompozycji a jej okładkę prezentujemy powyżej. Krążek, który promuje singiel i teledysk do Supernatural Forces jest koncept albumem zainspirowanym bolesnymi doświadczeniami artysty.

Gdy rozpoczęła się pandemia koronawirusa i wszystkie koncerty zostały odwołane, Bart Schwertmann postanowił wykorzystać ten czas, wszedł do studia i spełnił swoje marzenie - dokończył i nagrał swój album koncepcyjny, który zaczął pisać przed pandemią. Wraz ze swoim producentem Nielsem Lingbeekiem i z pomocą kilku muzyków z innych studiów zdołał osiągnąć ten cel jeszcze podczas lockdownu. Theatre Of Grief zawiera progresywne, ciężkie, rockowe i melodyjne utwory.

Przypomnijmy, że 51 – letni Bart Schwartmann jest od 2017 roku wokalistą grupy Kayak. W ciągu 4 lat nagrał z formacją dwa albumy studyjne (Seventeen i Out Of This World) oraz jeden podwójny album koncertowy (Kayak live 2019). Odbył też z nią kilka tras koncertowych po Europie. Od 2019 roku muzyk jest nauczycielem śpiewu w Noorder Muziek Instituut w Groningen.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.