ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

20.04.2018 20:33 - Mariusz Danielak, konkurs ważny do: 25.04.2018

Wygraj wejściówki na koncert God Is An Astronaut!

Wygraj wejściówki na koncert God Is An Astronaut!

Zapraszamy do konkursu, w którym można wygrać dwie pojedyncze wejściówki na jedyny w Polsce koncert God Is An Astronaut! Występ odbędzie się 1 maja 2018 roku w warszawskiej Progresji. Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy odpowiedzieć prawidłowo na jedno pytanie:

W którym roku po raz pierwszy grupa God Is An Astronaut zagrała w Polsce?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkursy@artrock.pl do czwartku, 26 kwietnia, do godziny 12.00. W tytule maila prosimy wpisać GIAA. Fundatorem nagrody jest organizator koncertu, firma P.W. Events.

Odkąd projekt powstał 16 lat temu, Irlandzkie trio jest postrzegane jako jedna z najważniejszych grup instrumentalnych na scenie post-rockowej. To wszystko dzięki unikatowemu połączeniu intensywnej, rockowej zadziorności, eterycznych i emocjonalnych pejzaży dźwiękowych i budzącej podziw dynamiki z lekką dozą elektroniki. Nazwa zespołu była inspirowana znanym cytatem z filmu "Nightbreed" - "God is an astronaut, Oz lies over the rainbow, and Midian is where the monsters live”, czyli "Bóg jest astronautą, Oz leży ponad tęczą, a Midian jest tam, gdzie żyją potwory" (cytat mający korzenie w teorii starożytnych astronautów, zapoczątkowanej przez Ericha von Dänikena). Dzisiaj dojrzali muzycy stają przed fanami z dziewiątym materiałem studyjnym. Przez lata działalności zespół zagrał setki koncertów na całym świecie, chociaż ich debiutancka trasa w USA nie kojarzy się samym muzyków dobrze do dziś. Ostatniego dnia trasy ukradziono sprzęt z ich vana w New Jersey o wartości 20,000 dolarów. Jednak zespół się nie załamał, wrócili do domu, odbudowali się i powrócili do USA w pięknym stylu, wyprzedając koncerty m.in. w Nowym Jorku czy Los Angeles. Dzięki swojemu unikatowemu stylowi i konsekwencji w twórczości muzycy zaskarbili sobie serca fanów na całym świecie, co najlepiej pokazują wypełnione po brzegi sale w Rosji, Brazylii, USA czy nawet Chinach! W 2018 roku powrócą z nowym materiałem, na który poświęcili ostatnie 3 lata. „Epitaph” to ma być najbardziej emocjonalna płyta w ich dorobku, a premiera będzie na kilka dni przed ich przyjazdem do Polski. Dlatego, aby przekonać się o wartości nowego materiału, musicie zawitać 1.05 do warszawskiej Progresji! FFO: If These Trees Could Talk, Maybeshewill, Caspian, This Will Destroy You, Explosions in the sky, 65daysofstatic

GOD IS AN ASTRONAUT
01.05.2018 - Warszawa, Progresja 19:30,  bilety: 69-79 PLN

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.