ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

16.09.2016 07:47 - Konrad Siwiński, konkurs ważny do: 20.09.2016

Wygraj bilety na Steel Panther w Warszawie (24.09.2016)

Wygraj bilety na Steel Panther w Warszawie (24.09.2016)

Agencje Go Ahead i Knock Out Productions z przyjemnością zapraszają na dwa koncerty Steel Panther! Zespół wystąpi 24 września w warszawskiej Progresji i 25 września w krakowskim Kwadracie.

Mamy dla Was po trzy pojedyncze wejściówki na koncert w Warszawie Aby otrzymać którąś z nich należy na adres konkursy@artrock.pl przesłać odpowiedź na poniższe pytanie (w tytule maila STEEL) wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem.

Skąd wzięła się nazwa gatunku glam rock?

Na odpowiedzi czekamy do wtorku 20.09 do 23:59. Wyniki następnego dnia.

Szczegóły:

Choć zaczynali od występów w niewielkich klubach Los Angeles, podczas których parodiowali metalowe hity lat osiemdziesiątych, Steel Panther to dziś marka znana na całym świecie. Występowali najpierw jako Metal Shop, później Metal Skool, by w końcu w 2008 roku zmienić nazwę zespołu na Steel Panther. Pod tym szyldem muzycy wydali krążek „Feel The Steel”, z którego pochodzi jeden z ich najbardziej rozpoznawalnych singli – „Death To All But Metal”. Muzycznie Steel Panther porusza się głównie w heavy metalowej i rockowej stylistyce, a tym co zespół wyróżnia są z pewnością humorystyczne teksty i stylistyka, nawiązująca do glam metalowych zespołów popularnych w latach osiemdziesiątych.

Steel Panther mają obecnie na koncie trzy albumy studyjne. W lutym premierę miało nowe, koncertowe wydawnictwo zespołu – „Live from Lexxi’s Mom’s Garage”.

Jak support Steel Panther wystąpi zespół Inglourious! To pięcioosobowy skład, zainspirowany do tworzenia muzyki przez zespoły takie jak Guns’n’Roses, Deep Purple, Aerosmith czy Led Zeppelin. Muzycy działają od 2014 roku, po rozmowach z wieloma producentami zdecydowali się działać na własną rękę. W tym roku wydali debiutancki album “Inglorious”, przy którym współpracowali z muzykami Queen czy Whitesnake.   

 

Szczegóły: www.go-ahead.pl i www.knockoutprod.net.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2018 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.