ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

monografie

14.03.2011

Andy Sears - biografia

Andy Sears - biografia Swoją eklektyczną przygodę z muzyką Andy rozpoczął w 1975 roku w wieku lat piętnastu...

Rozpiętość jego muzycznych zainteresowań sięga od metalu, poprzez jazz-rock, po rock progresywny. Przez lata artysta brał udział w różnych projektach muzycznych, takich jak prog-rockowy Galadriel ('Calibrated Collision Course' 2008) czy balansujący na pograniczu jazzu i swingu No Reply. Ostatnio dołączył też do projektu scenicznego Caamora Theatre Company, w ramach którego wystąpi w planowanym na 2013 rok musicalu 'Alchemy' autorstwa Clive'a Nolan'a.


Pomimo zaangażowania w różnoraką działalność muzyczną i artystyczną, najczęściej nazwisko Sears'a kojarzone jest jednak z formacją Twelfth Night. Nic w tym dziwnego, bo to właśnie w tym zespole wykształtował się jego rozpoznawalny styl i wizerunek. Andy wstąpił w szeregi grupy w roku 1983. Pierwszy album z jego udziałem, kultowy już dzisiaj 'Art and Illusion' (1984) wyprodukowany przez Gil'a Nortona, osiągnął wysokie notowania w brytyjskich rankingach płytowych, a grupa szybko zapełniła sale koncertowe występując miedzy innymi w słynnym londyńskim Dominion Theatre. Dwa lata później nakładem Virgin Records ukazał się kolejny krążek zespołu, kontrowersyjny album pt. 'Twelfth Night' (1986). Z różnych względów jeszcze tego samego roku Andy postanowił rozstać się z zespołem, aby ponownie stanąć na czele grupy dopiero po 21 latach. Po reaktywacji formacji w 2007 roku, Twelfth Night zagrało szereg koncertów, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony zarówno starej jak i nowej publiczności. Grupa wystąpiła między innymi na słynnych festiwalach, takich jak Tiana Festival (2008), Progeny 3 Festival (2010), czy Night of the Prog w Loreley w Niemczech (2010). W 2010 jeden z występów zespołu został zarejestrowany i wydany w formie cd oraz dvd pod nazwą 'MMX'.


Na wiosnę 2011 Andy zagra ponad 30 koncertów. „Powróciłem do komponowania po raczej długiej przerwie i ogromnie cieszę się, że będę mógł zaprezentować muzykę Twelfth Night i mój nowy solowy materiał przed szerszą publicznością. Nie mogę doczekać się ponownego koncertowania i to w tak znamienitej kompanii!” mówi Andy.


Nam pozostaje cierpliwie czekać do kwietnia i pierwszej wizyty Sears'a w naszym kraju, aby na własne uszy usłyszeć jaką muzyczną ucztę przygotował nam artysta.
 

 

Zdjęcia:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.