ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

monografie

02.02.2013

LIGHT COORPORATION

LIGHT COORPORATION
Koncerty grupy LIGHT COORPORATION to połączenie muzyki z projekcją filmową. Obraz prowadzi swoisty dialog z muzyką. Jednoczesne oddziaływanie poprzez obraz i dźwięk, budowanie nastroju od gitarowych riffów po ciszę, zmusza słuchaczy do własnej, indywidualnej interpretacji całego przekazu.

 

 

 

Kompozycje złożone są w jedną całość, której forma sprawia, że podczas koncertu pojawia się wiele możliwości do improwizacji, nieoczekiwanego rozwijania kompozycji i eksperymentowania z dźwiękiem, dzięki czemu każdy koncert staje się niepowtarzalny.

Połączenie muzyki progresywnej lat 70. z awangardą wprowadza słuchaczy w niepowtarzalny klimat.

 

 

Projekcja materiałów wizualnych, będąca nieodłącznym elementem koncertów, miksowana jest na żywo. Utrzymana jest w klimacie kina niezależnego, stylistyce Video Art-u i często w konwencji czarno-białego dokumentu. Są to fragmenty materiałów filmowych, obraz współczesnego świata, stare archiwalne taśmy video, fotografie.

 

W 2011 r. legendarna londyńska wytwórnia Chrisa Cutlera RéR MEGACORP (Recommended Records) wydała pierwszy album grupy pt. LIGHT COORPORATION Rare DIALECT. Album ten otrzymał bardzo dobre recenzje krytyków i redaktorów muzyki progresywnej, ale także awangardowej i jazzowej na świecie. Tu starano się przypisać grupie styl muzyczny określając go jako Avant-Prog. Opis sesji nagraniowej i użytego podczas niej sprzętu znaleźć można w tym miejscu.

 

Kolejny album wydany przez RéR Megacorp ukazał się już w roku 2012. Tym razem muzyka została zarejestrowana w przestrzeniach Wieży Ciśnień, a album Aliens From Planet Earth zaskakuje słuchaczy swoim brzmieniem. Muzycy celowo zarejestrowali inną muzykę od tej, którą usłyszeć można na Rare DIALECT, muzykę bardziej obrazową, momentami psychodeliczną, bardzo spokojną, improwizowaną i filmową. Pod tym samym tytułem wydano także DVD. Dodatkowe informacje znajdują się tutaj.

 

Light Coorporation z założenia nie zamyka się w jednej muzycznej szufladzie. Inspiracją są tu dokonania grup z lat 70., celem zaś jest poszukiwanie własnego brzmienia z dala od komercyjnego rynku.

 

 

Zredagował i opublikował Krzysztof Niweliński.

 

Źródło: LIGHT COORPORATION.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.