ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

monografie

25.08.2014

Gwiazdy Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest 2014

Gwiazdy Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest 2014 Od Black Sabbath do Milesa Davisa, czyli gwiazdy na Drum Fest!

Drum Fest 2014 ponownie zaprasza na podróż po świecie muzyki. W tym roku, podobnie jak w latach wcześniejszych nie zabraknie gwiazd. Już na samym początku (12.09) prawdziwe święto będą mieli fani rocka progresywnego, bo do Opola przyjedzie z USA założony przez Neala Morse'a zespół Spock's Beard. Ogromne emocje wzbudza także występ szwedzkiego zespołu Pain of Salvation, który w ramach festiwalu zagra dwa koncerty – we Wrocławiu (10.10) i w Opolu (11.10).

Z Japonii, na swój jedyny występ w Polsce przyjedzie prawdziwa dama muzyki klasycznej - Keiko Abe (26.10 - Opole). Afrykę reprezentuje formacja Art Gibami (02.10 - Opole), zespół bębniarzy i tancerzy, który pokaże barwny, energetyczny show. Z Teksasu gościmy byłego perkusistę Fear Factory, Gene Hoglana (17.10 – Gliwice, 18.10 – Opole, 19.10 – Wrocław). Na Drum Fest wraca również gwiazda edycji zeszłorocznej Mark Wood (01.10 - Katowice, 03.10 - Opole), który oczaruje widownię grą na skrzypcach elektrycznych. Entuzjaści jazzu czekają zapewne na koncert Gingera Bakera (11.10 – Chorzów, 12.10 – Opole), który występował u boku Erica Claptona w zespole Cream. Będzie też, utworzone przez Scotta Hendersona, Jeffa Berlina i Dennisa Chambersa  HBC Trio (05.11 – Opole, 06.11 – Wrocław). A na deser mamy koncert dla fanów kultowego zespołu Republika (18.10 – Opole). Muzycy zespołu przypomną utwory z albumu „Nowe Sytuacje”. Zwieńczeniem festiwalu będzie wrocławski koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu JoJo Mayer Nerve z USA (15.11).

To nie koniec atrakcji, ponieważ w tym roku wszyscy Opolanie będą mogli również zobaczyć jedyny w swoim rodzaju, przemarsz orkiestry marszowej z Teksasu (24.10). Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce.

Zespoły i artyści, którzy co roku przyjeżdżają na festiwal, to absolutni mistrzowie swoich instrumentów. Dlatego też na poprzednich festiwalach gościli najwybitniejsi muzycy na świecie. Byli wśród nich najbardziej znani perkusiści: Vinny Appice – grający w Black Sabbath, Tommy Aldridge - występował z Ozzy Osbournem i zespołem Whitesnake, Dave Lombardo – do niedawna jeszcze występujący z zespołem Slayer, Mike Portnoy – współzałożyciel Dream Theatre, Mike Terrana – obecnie występujący z byłą wokalistką Nightwish, Tarją Turunen oraz Ian Paice – legenda Deep Purple. Widzowie z pewnością pamiętają występy gitarzystów: Tony’ego Levina – członka King Crimson czy Mike’a Sterna, który pracował z Milesem Davisem i zespołem Blood, Sweat and Tears. Wspaniały koncert na Drum Fest dał także znany ze współpracy choćby z Allicem Cooperem, pianista Derek Sherinian.

Patrząc na wymienione nazwiska, trudno nie zauważyć, że festiwal perkusyjny to nie tylko bębny i talerze. Na scenie zobaczyć można inne instrumenty perkusyjne, takie jak: marimby, wibrafony, kotły, djembe, trójkąty. Ich obecność podczas koncertów to jedyna reguła. Tak elastyczne określenie formuły festiwalu daje ogromne możliwości kreacji muzycznej. W praktyce koncerty, które odbywają się w ramach Drum Fest to ogromne bogactwo zarówno instrumentalne, jak i gatunkowe. Obok gwiazd rocka, występują wirtuozi skrzypiec i marimby. Jest muzyka jazzowa, ale również elektroniczna. Koncerty muzyki klasycznej przeplatane są występami zespołów egzotycznych. Na scenie obok instrumentów perkusyjnych pojawiają się gitary elektryczne, akustyczne, skrzypce, pianina, flety i całe mnóstwo innych. Festiwal to nie tylko możliwość bliskiego poznania ciekawej i wyrafinowanej muzyki, ale także wyjątkowa podróż muzyczna po całym świecie, którą choć raz powinien odbyć każdy, kto ceni dobrą muzykę, bez względu na gatunek.

Więcej informacji oraz przegląd wszystkich artystów na stronie festiwalowej drumfest.pl

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.