ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Axxis ─ Doom Of Destiny w serwisie ArtRock.pl

Axxis — Doom Of Destiny

 
wydawnictwo: AFM Records 2007
 
01. Voices Of Destiny (1:16); 02. Doom Of Destiny (Arabia) (4:09); 03. Better Fate (5:08); 04. Bloodangel (4:41); 05. I Hear You Cry (4:57); 06. The Fire Still Burns (3:50); 07. Father Father (4:13); 08. Revolutions (3:49); 09. She Got Nine Lifes (3:39); 10. Devilish Belle (5:27); 11. Astoria (5:08)
 
Całkowity czas: 46:20
skład:
Bernhard Weiß - vocals; Harry Oellers - keyboard; Rob Schomaker - bass; Andrè Hilgers - drums; Marco Wriedt - guitar
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 2
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 6
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 0
Arcydzieło.
› 0

Łącznie 8, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
26.12.2007
(Gość)

Axxis — Doom Of Destiny

Nie znoszę recenzować rzeczy tego typu. Nawet jeśli da się słuchać – a w tym wypadku jest to jak najbardziej wykonalne – to napisać coś ciekawego trudno i bezcelowo; logicznym rozwiązaniem jest typowy opis typowego dzieła. Cóż bowiem można skrobnąć o nowej płycie Axxis? Dokładnie to samo, co o każdej poprzedniej. Że Niemcy, że tzw. power metal z nutką hard rocka, że melodyjnie, szybko i do przodu. I że są refreny, a ktoś, kto lubi tego typu granie, powinien bawić się świetnie.

I tyle.

Po prawdzie, faktycznie najchętniej w tym miejscu postawiłbym ostatnią kropkę, wykrzyknik, znak zapytania (mała wyliczanka ewentualnych zakończeń i już recenzja dłuższa), ale góra raczej nie byłaby zadowolona z takiego obrotu sprawy. Toteż wybaczcie Państwo: ja będę teraz lał wodę, żeby podlizać się Naczelnemu, a Państwo sami zdecydują, czy to czytać, czy nie.

A więc: Axxis powstało pod koniec lat osiemdziesiątych za Odrą i jest zespołem płodnym. Raz na jakieś półtora roku rodzi się nowy album; pierwszy, Kingdom Of The Night z 1989, był nawet ponoć najlepiej sprzedającym się hardrockowym debiutem w historii niemieckiej fonografii. Takoż Axxis to nie ułomki, Axxis w niektórych kręgach to klasyka.

Zawartość Doom Of Destiny praktycznie streściłem w pierwszym akapicie. Klimatyczne intro jakoby wzięte od Carla Orffa, potem już typowe dla gatunku patataj, wesołe refreny niczym u starszego Helloween, Gamma Ray, ewentualnie Edguy, czasem nieco Blindguardianowej nuty. Perkusja pędzi, klawisze wspomagają gitarowe wyścigi. Słowem: wszystko po staremu. Co Axxis wyróżnia, to całkiem ciekawy głos wokalisty, Bernharda Weißa. Czasem pomaga mu pani kryjąca się pod imieniem Lakonia. Podarowali nam też jedną balladę (być musi; jakżeby złamać schemat?), grają słodziutko, ładniutko, ale – przyznać trzeba – energetycznie. Tak, to jest spora zaleta najnowszej propozycji Niemców: energia. Czuć na każdym kroku, że ów germański kwintet to starzy wyjadacze, którzy wiedzą jak się parać swoim rzemiosłem. Kompozycje potrafią zaciekawić (chyba że kogoś nudzi tego typu muzyka w ogóle, wtedy krążek opisywany – jako jej esencja – nudzić winien w szczególności), nie jest to wprawdzie Czomolungma finezji ani wielowątkowości, ale zwykle tego typu płyty działają bardziej nasennie. Na jedno kopyto, ale zgrabnie. W gruncie rzeczy nie widzę powodu, dla którego ktoś, kto koniecznie chciałby poznać Axxis, nie miałby chwycić akurat za tę pozycję - wcale nie dużo gorsza od dawniejszych, tyle że jeszcze bardziej odgrzana. Jeśli macie Państwo zapotrzebowanie na metalowe pitu-pitu, to czemu nie?

Dobra, koniec, Kapała pisze czasem krótsze teksty i nikt sie nie czepia.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from BloodStainedd with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2019 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.