ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Chimera ─ Ostatni Bard w serwisie ArtRock.pl

Chimera — Ostatni Bard

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 1998
 
1. Światłocienie Śmierci [13:07]
2. Motyle nie umierają [4:41]
3. Noc [3:06]
4. Wóda [4:28]
5. Pastelowa nadzieja [6:45]
6. Dla tych którzy [13:12]
 
Całkowity czas: 45:19
skład:
Joanna Marchel - śpiew; Jacek Szulc - gitara; Wojtek Witkowski - gitara; Błażej Domański - bas; Piotr Romanowski - instr. perkusyjne; Maciek Walaś - instr. klawiszowe
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 0
Arcydzieło.
› 0

Łącznie 1, ocena: Niezła płyta, można posłuchać.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
24.08.1998
(Recenzent)

Chimera — Ostatni Bard

Wracając z jednego z wakacyjnych wrocławskich spotkań członków grupy dyskusyjnej Pawn Hearts, kupiłem sierpniowy numer Estrady i Studio,  gdzie znalazłem recenzję krążka-demo wrocławskiego zespołu Chimera. Jak przystało na ciekawskiego, jeszcze tego samego wieczoru chwyciłem za telefon i zadzwoniłem pod podany numer.  Kilka dni później  podczas ponownej roboczej wizyty we Wrocławiu, spotkałem się z Błażejem Domańskim - basistą i szefem zespołu. To oto demo powstało w całkowicie domowych warunkach - jako że Błażej będący autorem kompozycji - jednocześnie chwali się dyplomem inżyniera dźwięku. Jak na domowe warunki (prosta karta dźwiękowa w roli syntezatora/rejestratora) naprawdę dobrze im to wyszło.

Co zawiera krążek? - jest tutaj sześć różnych tematycznie utworów - z różnych wręcz odłamów rocka . Autor niezbyt się deklaruje jako wielbiciel nowego rocka progresywnego - jednak w utworach Światłocienie Śmierci czuć ten charakterystyczny  klimacik towarzyszący zespołom przełomu lat 60 i 70. Nie brak efektów, sampli i jak na demo realizacja można to określić wzorcowa! Zresztą zespół spróbował nie tylko z odmianą rocka lat 70tych - przykładowo Motyle nie umierają brzmi jak niejeden przebój z lat 80 , zaś utwór Noc to lekka mieszanka Regge i Rocka. Uwtór Pastelowa nadzieja wydaje się czymś całkiem bliższym art-rockowym klimatom zaś wieńczący płytę Dla tych którzy znowu odwołuje się do korzeni mainstreamu lat 70tych. Szybkie gitarowe solówki oraz częste zmiany rytmu - to mówi samo za siebie. Sama długość utworów pierwszego i ostatniego zmusza człowieka do refleksji - w końcu ktoś się naprodukował - a później pyta "czy coś z tego będzie" .. ja powiem że będzie, a tylko dodam - iż wydawca, którego niestety na prośbę zespołu zdradzić nie mogę - jest Chimerą wręcz zauroczony. Sumując - demo wspaniale przygotowane, muzycznie ciekawie - razi wokal - jednak da to się usprawiedliwić domowymi sposobami jakimi powstało to demo. Ot - ludzie którzy postanowili się sprawdzić jako zespół - a ja im życzę szerokiej drogi :-)

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2019 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.