ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Queensrÿche ─ Dedicated To Chaos [Special Edition]  w serwisie ArtRock.pl

Queensrÿche — Dedicated To Chaos [Special Edition]

 
wydawnictwo: Roadrunner Records 2011
 
1. Get Started [3:33]
2. Hot Spot Junkie [3:57]
3. Got It Bad [3:45]
4. Around the World [5:10]
5. Higher [4:00]
6. Retail Therapy [4:13]
7. At The Edge [6:03]
8. Broken (Bonus Track) [3:51]
9. Hard Times (Bonus Track) [5:32]
10. Drive [4:53]
11. I Believe (Bonus Track) [3:29]
12. Luvn'U (Bonus Track) [3:53]
13. Wot We Do [3:45]
14. I Take You [3:50]
15. The Lie [4:18]
16. Big Noize [6:35]
 
Całkowity czas: 70:47
skład:
Geoff Tate - lead vocals / Michael Wilton - guitar, backing vocals / Eddie Jackson - bass, backing vocals / Scott Rockenfield - drums, percussion
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,3
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,1
Album słaby, nie broni się jako całość.
,2
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,3
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,2
Arcydzieło.
,0

Łącznie 13, ocena: Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 4 Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
22.08.2011
(Gość)

Queensrÿche — Dedicated To Chaos [Special Edition]

Jaki wpływ na prog metal miał Queensrÿche powinien wiedzieć każdy miłośnik gatunku. Takie albumy jak: Operation: Mindcrime, Rage for Order czy Empire to już jego klasyki. Jak zatem trzyma się prekursor gatunku nazywanego popularnie metalem progresywnym? Po przeciętnym American Soldier poprzeczka zawisła nisko i kapela miała duże pole do manewru, żeby wydać coś ciekawego. W tym roku światło dzienne ujrzał Dedicated to Chaos.

W pierwszym utworze - Get Started  - od razu nasuwa się pytanie: czy aby na pewno słucham nadal prog metalowej kapeli? Jest prosto ale jednocześnie z ładną sekcją rytmiczną, nastawioną głównie na bass. Geoff Tate śpiewa poprawnie, bez wysokich dźwięków, ale przyjemnie dla ucha. Wrażenie po pierwszym utworze średnie, przechodzimy dalej... I zaczynają się schody. Nie ma sensu opisywać każdego kawałka z osobna, ponieważ są prawie identyczne, oklepane i zagrane na podobnym schemacie; nawet całkiem przyjemne brzmienie nie pomaga w słuchaniu. Rozumiem - nagrać płytę prostą bez technicznych ewolucji, ale za to nastawioną na ładne melodie... Co sprawdziło się chociażby w Rush Presto czy Yes 90125. Na Dedicated to Chaos nie ma zbytnio na co nadstawić ucha. Większość utworów to proste, powtarzające się kompozycje bez ciekawych melodii i zagrane na jedno kopyto. Edycja specjalna zawiera aż 16 utworów i większość z nich jest po prostu nudna, ale kilka kawałków można uznać za udane. Hot Spot Junkie to energiczny numer z przyjemnym motywem na gitarze. Mile zaskoczył mnie Around The World - melodyjny utwór z ładnymi akordami na gitarze i fortepianie. Higher wyróżnia się świetną sekcją basową i to jest chyba najbardziej złożony pod względem technicznym utwór na płycie. Najlepszym kawałkiem na płycie jest zdecydowanie At the Edge. Wolny wstęp, następnie energiczne wejście i ponownie wybijający się ponad inne instrumenty bass. Big Noize natomiast jest ładnym, melancholijnym utworem. 

Dedicated to Chaos mógł być przyjemnym, hard rockowym albumem w stylu Hear in the Now Frontier. Razi w nim schematyczność, brak pomysłu i nuda. Nawet Geoff Tate śpiewa jakoś bezpłciowo. Płyta może nie jest zbyt długa, ale przytłacza ilość utworów - w większości nudnych i męczących. Proponuję panom z Queensrÿche przejść na zasłużoną emeryturę, bo zrobili wiele dobrego w świecie progresywnym, ale od czasów Tribe nie wydali nic ciekawego i wątpię by ten stan uległ zmianie.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.