ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Reed, Alan ─ Dancing with Ghosts w serwisie ArtRock.pl

Reed, Alan — Dancing with Ghosts

 
wydawnictwo: Red Dwarf Recordings 2011
 
1. Sanctuary
2. Who's to Blame?
3. Kean on the Job
4. Teardrops in the Rain
5. Begin Again
 
skład:
Alan Reed: Voice, 6, 12 and classical guitars, bass; Mark Spencer: Keyboards, sitar; Jennifer Clark: Double bass and acoustic bass guitar; Scott Higham: percussion
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
26.10.2011
(Recenzent)

Reed, Alan — Dancing with Ghosts

Po burzliwym rozstaniu z grupą Pallas w styczniu 2010 roku, Alan Reed rozpoczął pracę nad solową karierą. Pierwsza solowa płyta Alana "First in a Field of One' ujrzy światło dzienne z początkiem roku 2012. Jednak fani Alana nie będą zmuszeni czekać na nowe dźwięki aż tak długo. Już 7 listopada tego roku na rynku ukaże się akustyczne wydawnictwo EP 'Dancing with Ghosts'.

Pięć składających się na EP-kę utworów stanowi miłą dla ucha selekcję trzech kompozycji z repertuaru Pallas i Abel Ganz i dwóch całkiem nowych propozycji Alana. Stare znane i lubiane utwory w odmiennych aranżacjach cieszą świeżością nowych interpretacji. Na płycie obok Alana gościnnie pojawili się Scott Higham (instrumenty perkusyjne), Mark Spencer (keyboard, sitar) oraz Jennifer Clark (bass). Na płycie przeważa jednak wokal i gitara, którą w tym przypadku Alan Reed zajął się osobiście.

Płytę rozpoczyna utwór 'Sanctuary' - pierwsza kompozycja będąca owocem współautorstwa Alana i zespołu Pallas. Utwór już w przeszłości doczekał się wersji akustycznej. Nowa aranżacja wskrzesza 'Sanctuary' w jeszcze innej formie, którą sympatycy starszych wersji z pewnością docenią bez większego problemu.

'Who's to Blame?' to kolejny utwór z repertuaru Pallas. Według Alana, zamieszczona na EP-ce wersja jest o wiele bliższa oryginalnemu zamysłowi. Kompozycja rzeczywiście znacznie różni się od wersji znanej z albumu "The Cross and the Crucible', a ubarwiona sitarowym brzmieniem stanowi sympatyczną piosenkę o łagodnym brzmieniu, choć poważnym temacie.

 

'Kean on the Job' przywołuje czasy współpracy Alana ze szkocką formacją Abel Ganz. Jak to często bywa w przypadku szkockich artystów, jest to kolejny utwór o społecznie zaangażowanej tematyce. Jednak brzmienie tej kompozycji w niczym nie zdradza powagi poruszanych spraw. "Kean on the Job' to melodyjna piosenka ujmująca ciepłym wokalem i łagodnym brzmieniem pianina.

 

Kolejne 'Teardrops in the Rain' oraz 'Begin Again' to dwie zupełnie nowe kompozycje Alana, które w jeszcze innych wersjach znajdą się na nowym albumie. 'Teardrops in the Rain' jest gitarową balladą o bardzo osobistym tekście. Utwór "Begin Again' utrzymany jest w klimacie odmiennym od wszystkich poprzedników, a to głównie za przyczyną perkusyjnych popisów Scotta Highama oraz energetycznych gitarowych rytmów. 

Tego mini wydawnictwa słucha się z przyjemnością. Z krążka 'Dancing with Ghost' emanuje pasja tworzenia i kreatywna energia. Alan Reed i towarzyszący mu muzycy oddają w nasze ręce bardzo ciepłą akustyczną płytę, do której miło będzie wracać szczególnie zimową porą. "Nie zmieniłem się w folkowego grajka", zapewnia Alan Reed "i nowy album będzie zawierał nieco bardziej rozpoznawalne brzmienia gitar, klawiszy, instrumentów perkusyjnych, jak również wiele innych smaczków".

Cóż, po 'Dancing with Ghosts' z niecierpliwością będzie się czekać na obiecywaną nową płytę. 


 

Album będzie dostępny od 7 listopada przez strony: http://www.themerchdesk.com oraz http://alanreed.bandcamp.com
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.