ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Ramtamtam Vol. I ─ Ramtamtam Vol. I w serwisie ArtRock.pl

Ramtamtam Vol. I — Ramtamtam Vol. I

 
wydawnictwo: Ramtamtam 2014
 
1. Funkolektyw – Bez ciebie [4:28]
2. Met Tet – Alarm [3:44]
3. Juha – Kolor [2:52]
4. Camel’s Lie – Podwieczorek [3:05]
5. Ilia – Cykady [4:13]
6. Sas – Dziewczyna [2:44]
7. Dywizjon Despekt – Szanowna pani [3:42]
8. Guts and Head – Rope [4:01]
9. I Killed A Joke – Forever But Never [4:50]
10. Brud – Słodka pedofilia [3:55]
11. The Pin Dolls – Tajger [2:43]
12. Fang Akompaniament – Gloomy [5:07]
 
Całkowity czas: 45:23
skład:
Składy - nie podano
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
Album słaby, nie broni się jako całość.
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
Album jakich wiele, poprawny.
Niezła płyta, można posłuchać.
Dobry, zasługujący na uwagę album.
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
Absolutnie wspaniały i porywający album.
Arcydzieło.

Łącznie , ocena:
 
 
Ocena: * Bez oceny
01.01.2015
(Recenzent)

Ramtamtam Vol. I — Ramtamtam Vol. I

Zabawne, dzień przed świętami wróciłem z tradycyjnego już, trzydniowego wypadu do Sopotu (do którego mam słabość w zimowym okresie) i w skrzynce znalazłem „recenzyjną przesyłkę” od Naczelnego z tą między innymi płytą. Co w tej, ujawnionej na początku, prywacie zaskakującego. Ano to, że płytka Ramtamtam Vol. 1 to kompilacja utworów dwunastu różnych zespołów związanych z Salą Prób Ramtamtam w Sopocie. Jak piszą twórcy przedsięwzięcia: już od pięciu lat gościmy u siebie zespoły i widzimy jak często z powodu problemów organizacyjnych rozpadają się fantastyczne składy. Dlatego, by wesprzeć młode zespoły w ich pierwszych krokach w karierze muzycznej od czterech lat organizujemy cykliczne koncerty a teraz wydaliśmy pierwszą płytę i planujemy robić to każdego roku.

Mamy tu zatem muzykę kapel, które są na początku swej muzycznej drogi i często nie powalają jeszcze warsztatem, czy pomysłem na siebie. Jest w nich jednak pasja, szczerość i zaangażowanie. To je łączy, bo muzycznie mamy do czynienia z totalnym stylistycznym misz-maszem.

Najwięcej jest tu funku, czy funk-rocka. Czerpie z niego rozpoczynający całość Funkolektyw, dodając wszak do niego jazzowe wtręty (fajne saksofonowe formy) i lekko soulowy wokal Asi Wołoszyk. Kawałek Bez ciebie tej gdyńskiej formacji jest jednym z najciekawszych na tym krążku. Elementy funku znajdziemy też w numerach Camel’s Lie (Podwieczorek), Ilia (Cykady), czy Brudu (Słodka pedofilia). Ten ostatni utwór jest dosyć zaangażowany. Numer powstał ku przestrodze na początku 2013 roku i jak piszą muzycy: Niestety nie pomógł. Dnia 11 lutego 2014 wyszedł na wolność wielokrotny morderca, gwałciciel i pedofil Mariusz Trynkiewicz. Uważamy to za skandal… W kompletnie innej bajce siedzi z kolei pochodzący z Łeby Met Tet. Ciężkie grunge’owe granie przywołuje choćby Illusion. Alternatywą w klimatach Lao Che operuje Dywizjon Despekt (Szanowna pani) a o brudne i industrialne granie ociera się Guts and Head (Rope). Warto zauważyć też Diewczynę w wykonaniu formacji Sas, w zasadzie ascetyczną balladkę z nieco post-rockową gitarą i wokalem nawiązującym do poezji śpiewanej. Z bardziej stonowanych rzeczy są też mroczna, szorstka ballada Forever But Never kryjącego się pod nazwą I Killed A Joke Roberta Gryzana i oniryczna, skąpna w lekko jazzowym posmaku kompozycja Gloomy grupy Fang Akompaniament.

Cóż, ciekawa inicjatywa, pokazująca, że w Trójmieście „dzieje się muzycznie” i dająca młodym artystom szansę na pierwsze zaistnienie.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2019 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.