ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Zapowiedzi

Maybeshewill - No Feeling Is Final

 
 
1. We've Arrived at the Burning Building
2. Zarah
3. Complicity
4. Invincible Summer
5. The Weight of Light
6. Refuturing
7. Green Unpleasant Land
8. Even Tide
9. The Last Hours
10. Tomorrow
 
 
skład:
James Collins - drums
Matthew Daly - keyboards
John Helps - guitar
Robin Southby - guitar
Jamie Ward - bass
 

Maybeshewill - No Feeling Is Final - data premiery: 19.11.2021

Pochodząca z Leicester, brytyjska formacja post-rockowa Maybeshewill 19 listopada tego roku wyda swój nowy album zatytułowany No Feeling Is Final. Krążek zostanie wydany w Wielkiej Brytanii i Europie przez ich własną wytwórnię The Robot Needs Home Collective, zaś w pozostałych częściach świata przez Wax Bodega, New Noise China i The Bird's Robe Collective. Płytą tą grupa wraca po 7 latach, bowiem ostatni album, Fair Youth, ukazał się w 2014 roku. Płytę promuje singiel Refuuring.

Zespół tak komentuje przesłanie albumu: No Feeling Is Final narodził się z iritacji. Z wiedzy, że żyjemy w świecie pędzącym ku samozniszczeniu. Patrzymy, jak płoną lasy i podnosi się poziom mórz. Jak najgorsze pomysły ludzkości są bronione przez rządzących: wściekłość, strach, chciwość i apatia. Na naszych ekranach pojawia się każda niesprawiedliwość, każdy konflikt, każda katastrofa. Pozostajemy w samozadowoleniu i konsumujemy to, aby zapomnieć o naszym współudziale w strukturach i systemach, które podtrzymują takie zachowania. Gdy świat balansuje na krawędzi katastrofy, wzdychamy i przewijamy dalej, a uczucie niepokoju w naszych żołądkach zjada nas każdego dnia coraz mocniej. Można byłoby się wyłączyć i udawać, że wszystko jest już stracone. Jednak warto odłożyć na bok to poczucie beznadziejności i wykorzystać strach i frustrację, jako paliwo do zrobienia czegoś pozytywnego. No Feeling Is Final to przesłanie nadziei i solidarności. To opowieść o rosnących na całym świecie ruchach oddolnych, które odrzucają skazaną na zgubę przyszłość i wyobrażają sobie nową rzeczywistość opartą na zrównoważonym rozwoju. To rozrachunek z demonami w naszej historii i obietnica naprawienia krzywd z przeszłości. To apel o podjęcie działań w kształtowaniu świata, który zostawiamy dla przyszłych pokoleń. To prosty gest przekazania każdemu, kto żyje w tych niespokojnych czasach: „Po prostu idź dalej!”

Warto dodać, że grupa będzie promować ten album europejską trasą koncertową, która odbędzie się w marcu przyszłego roku. Z piętnastu koncertów dwa odbędą się w naszym kraju. Formacja zagra 18 marca w Poznaniu w Klubie u Bazyla oraz 19 marca w warszawskiej Hydrozagadce.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.