ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

10.10.2019 17:15 - Mariusz Danielak

Festiwal Soundedit'19 w Wytwórni

Festiwal Soundedit'19 w Wytwórni

Pod koniec października przez cztery dni w łódzkiej Wytwórni odbywać się będzie 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, podczas której nie zabraknie szkoleń i warsztatów branżowych, koncertów oraz uroczystej Gali wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Zapraszamy od 24 do 27 października na Łąkową 29.

24.10 – 26.10 (czwartek – sobota)
Soundedit'19: Szkolenia i warsztaty branżowe


Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to przede wszystkim szkolenia i wykłady branżowe. W tym roku od 24 do 26 października odbywać się będą w kilku miejscach: klubie Wytwórnia, hotelu DoubleTree by Hilton Łódź oraz hotelu Focus. Warsztaty są darmowe, ale wymagana jest rejestracja. Szczegóły oraz program warsztatów znajdują się na stronie: https://soundedit.pl/program/.

24.10 (czwartek), godz. 20:00
Soundedit'19: Moskwa, Blitzkrieg


11. edycja Festiwalu Soundedit rozpoczyna się mocnym uderzeniem. Na scenie Wytwórni wystąpią dwa legendarne, undergroundowe zespoły z Łodzi: Moskwa oraz Blitzkrieg. Grupa Moskwa zadebiutowała w 1984 r. na festiwalu w Jarocinie. Występuje więc na punkowej scenie od ponad trzydziestu lat. Powstała jednak rok wcześniej – właśnie w Łodzi. Z kolei Blitzkrieg zadebiutował w 1987 roku. Mroczne brzmienie, dynamiczne koncerty i przede wszystkim melodyjne, zostające w głowie piosenki. To była prawdziwa nowa jakość na ówczesnej polskiej zimno falowej scenie. Zespół wyróżniał się oryginalnością, co szybko doceniła publiczność. Grupa niedawno wznowiła działalność wydając reedycję albumu „Holy War”.

25.10 (piątek), godz. 19:00
Soundedit'19: Nitzer Ebb, DAF. Afterparty: Zamilska, No. 107


Festiwal Soundedit przygotował nie lada atrakcję dla miłośników muzyki elektronicznej: podczas 11. edycji imprezy wystąpią „przodkowie electropunku”, czyli duet DAF – Deutsch Amerikanische Freundschaft. Drugą gwiazdą wieczoru będą wieloletni przyjaciele zespołu Depeche Mode – brytyjska grupa Nitzer Ebb. Oba występy będą jedynymi koncertami tych grup w Polsce w 2019 roku. Wieczorem organizatorzy zapraszają na afterparty w wykonaniu Zamilskiej. Artystka na scenie emanuje energią, a każdy jej występ to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans. Piątkowe afterparty zamknie występ łódzkiego dj‘a – No. 107. Artysta gra w szeroko rozumianym stylu electro miksując utwory: A.Rothera, Dopplereffekt, Ladytron, Adult z takimi klasykami, jak Kraftwerk, DAF, David Bowie czy Blondie. To jeden z pierwszych dj’ów w Polsce grających electro.

26.10 (sobota), godz. 19:00
Soundedit'19: Misia Furtak, Mick Harvey Plays Gainsbourg, Stanisław Soyka i Goście


Podczas 11. edycji Festiwalu Soundedit nie zabraknie uroczystej Gali, w ramach której nagroda "Człowieka ze Złotym Uchem" powędruje do Micka Harvey'a oraz Stanisława Soyki w uznaniu za „szczególną wrażliwość muzyczną oraz kunszt słowa”. Do znakomitego grona wyróżnionych dołączyli ostatnio także dwaj producenci, którzy w branży uchodzą za prawdziwe i niepokorne sławy: Steve Albini zostanie uhonorowany statuetką w uznaniu za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”, natomiast Craig Leon otrzyma nagrodę za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”. Wydarzenie uświetni koncert Stanisława Soyki i Gości, do których należą jego znakomici przyjaciele – Natalia Niemen i Czesław Mozil. Przed Galą wystąpią Misia Furtak oraz Mick Harvey, który na jedynym w tym roku koncercie w Polsce zagra utwory Serge'a Gainsbourga. Scena podczas afterparty należeć będzie do Craiga Leona.

26.10 (sobota), godz. 23:00
Soundedit'19: Fortepiany Wolności


Podczas Soundedit Festival 2019 odbędzie się specjalna edycja Fortepianów Wolności. Z okazji 50-tej rocznicy lądowania człowieka na Księżycu organizatorzy postanowili pokusić się o własną interpretację albumu Briana Eno zatytułowanego "Apollo". Na fortepianie zagra Kuba Sokołowski, a ambientowe tła i preparację fortepianu wykona Michał Jeziorski.

27.10 (niedziela), godz. 10:00
Soundedit'19: „Marchewkowy Poranek” dla dzieci – wstęp bezpłatny


Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych w ubiegłym roku rozpoczął cykl spotkań, atrakcji i koncertów przeznaczonych dla dzieci. Podczas 11. edycji Festiwalu Soundedit odbędą się warsztaty umuzykalniające w ramach „Marchewkowego Poranku”, który współorganizowany jest razem z klubem Wytwórnia. Na małej sali klubu dziecięcy zespół The Recyklofons zagra koncert składający się z utworów zespołu Lady Pank pochodzących z filmu o przygodach Jacka i Placka. Wcześniej odbędą się warsztaty polegające na budowaniu instrumentów z rzeczy pozornie już bezużytecznych oraz na swobodnym muzykowaniu i poszukiwania dźwięków. Propagatorem idei „Recyklofonii” jest Suavas Lewy. Następnym punktem programu będzie projekcja filmu „Jacek i Placek”.

27.10 (niedziela), godz. 18:00
Soundedit'19: Lady Pank


Niedzielny wieczór uświetni zespół Lady Pank, grając po raz pierwszy na żywo muzykę do animowanego filmu „Jacek i Placek – o dwóch takich, co ukradli Księżyc”. Przed występem Jan Borysewicz spotka się z festiwalową publicznością i zostanie uhonorowany statuetką "Człowieka ze Złotym Uchem" za „wybitne dokonania w dziedzinie produkcji i szczególną wrażliwość muzyczną”.
 

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.