ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

24.07.2020 11:24 - Mariusz Danielak

Colors Of Rain - nowy projekt Wojciecha Szadkowskiego

Colors Of Rain - nowy projekt Wojciecha Szadkowskiego

Colors Of Rain to projekt muzyczny Wojtka Szadkowskiego realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.

W ramach projektu stworzony zostanie koncepcyjny album muzyczny zawierający utwory instrumentalne, stanowiący w założeniu połączenie rozwiązań mainstreamowych z awangardą. Album będzie składał się z 3 utworów instrumentalnych,łączących gatunki muzyczne m.in. jazz, rock, muzyka klasyczna, techno, muzyka elektroniczna, folk, muzyka świata, połączone z industrialnym hałasem, odgłosami życia codziennego jak i natury, jednocześnie i przede wszystkim będzie stanowił poszukiwanie nowych form i ekspresji muzycznych.

Koncepcja albumu Colors Of Rain – Kolory deszczu.

Deszcz to zjawisko współdzielone i doświadczane przez wszystkich ludzi na świecie. Spotyka i zastaje nas w różnym stanie umysłu, w różnych okolicznościach życiowych. W zależności od punktu widzenia dla jednych jest zbawieniem, ratunkiem przed suszą na pustyni, dla innych przekleństwem, kiedy niszczy drogie ubranie i makijaż. Deszcz jest bezbarwny z natury. Jest obojętny. To my i nasze samopoczucie, nasza stan umysłu zależny od kontekstu w którym się znajdujemy, nadaje mu barwy. Przez barwy deszczu twórca rozumie więc różne nastroje, sytuacje i okoliczności ludzi, emocje które generuje. Deszcz jest doświadczeniem powszechnym dla każdego, uniwersalnym będąc jednocześnie niezwykle indywidualnym przeżyciem.

Utwory zostaną udostępnione w 3 etapach na stronie internetowej projektu facebook.com/ColorsOfRainWojtekSzadkowski. Pliki muzyczne będą zarówno do odsłuchu jak i pobrania, z możliwością wykorzystania w dziełach innych twórców i projektów (pokazy, sztuki wizualne, oprawa muzyczna i in). Utwory będą udostępniane w trakcie powstawania całego albumu - z częstotliwością raz na miesiąc. Każdy będzie stanowił inną powieść , inną ekspresję, inną inspirację.

Na stronie projektu facebook.com/ColorsOfRainWojtekSzadkowski będzie można wziąć udział w interaktywnych wywiadach online z Wojtkiem Szadkowskim dot. publikowanego w danym etapie utworu, posłuchać o inspiracjach artysty, formach wyrazu, pracy nad utworem, zadać pytania.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from BloodStainedd with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.