ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

29.04.2021 17:43 - Mariusz Danielak

Koncertowe wydawnictwo Magenty na 20-lecie

Koncertowe wydawnictwo Magenty na 20-lecie

Walijska formacja Magenta ogłosiła, że 28 maja, nakładem Tigermoth Records, wyda swój nowy album koncertowy Angels and Damned: 20th Anniversary Show. Grupa zaprezentowała zwiastun wideo, który można obejrzeć poniżej.

Wydawnictwo, które będzie się składać z dwóch płyt CD i dwóch DVD będzie zawierać koncert nagrany w 2019 roku podczas występu zespołu w Arlington Arts Centre w Newbury w Anglii, kiedy to grupa obchodziła 20. rocznicę powstania. Muzycy zagrali wówczas utwory ze wszystkich siedmiu albumów studyjnych Magenty oraz 48-minutową część albumu Home z 2006 roku. Grupie towarzyszyli wtedy gościnnie Peter Jones (Tiger Moth Tales, Camel) i David Longdon z Big Big Train, który pojawił się w utworze Spectral Mornings Steve'a Hacketta.

Lider Magenty tak komentuje to rocznicowe wydawnictwo: Nie mogę uwierzyć, że minęło 20 lat od powstania Magenty. W 1999 roku byłem w trakcie tworzenia czwartego albumu Cyan. Próbowałem fragmentów nowego materiału Cyan ze śpiewem Christiny i od razu zobaczyłem, że mamy coś wyjątkowego i że to musi być nowy zespół. Tak narodziła się Magenta i album Revolutions. Reszta – jak mawiają - to historia. A Christina Booth dodaje: Minęło 20 lat, odkąd Rob Reed zapytał mnie, czy nie chciałbym zaangażować się w „studyjny” projekt o nazwie Magenta oraz nagrać album, którym ostatecznie był Revolutions. Nie spodziewałam się, że ponad 20 lat później nadal będę występować w tym zespole. Dziś spoglądałam wstecz na to, co było niesamowitą częścią mojego życia. Koncert w Newbury prawie by się nie odbył, ponieważ miałam infekcję, na szczęście udało się. Mam nadzieję, że spodoba się fanom. Dajemy z siebie wszystko, gdy występujemy na żywo a ja mam zaszczyt pracować z utalentowanymi muzykami, którzy są również bardzo dobrymi przyjaciółmi. Album można zamawiać w tym miejscu. Do recenzji płyt Magenty w naszym serwisie powrócić można tutaj.

Lista utworów:

CD/DVD Disc 1

Opus 3
Gluttony
This Life
Hurt
Moving On
Towers Of Hope
Demons
Morning Sunlight
The Dream
The Visionary
Journey’s End
Lightspeed
The Warning

CD/DVD Disc 2

Trojan
Pearl
The Ballad Of Samuel Layne
Red
The White Witch
Spectral Mornings

The Lizard King

Źródło: Magenta / Prog Louder

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.