ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

12.05.2021 17:52 - Mariusz Danielak

Projekt Tillison Reingold Tiranti składa hołd włoskiemu rockowi progresywnemu

Projekt Tillison Reingold Tiranti składa hołd włoskiemu rockowi progresywnemu

Znany z The Tangent, Andy Tillison, poinformował o powstaniu nowego projektu, w skład którego wchodzą jego kolega z zespołu Jonas Reingold (także The Flower Kings, Karmakanic) i były wokalista New Trolls i Labyrinth, Robert Tiranti.

Projekt Tillison Reingold Tiranti wyda latem tego roku, nakładem Reingold Records, swój pierwszy album Allium: Una Storia. To koncept, którego tematem będzie prawdziwy zespół Allium, z którym Tillison zetknął się, gdy był nastolatkiem jeszcze w połowie lat siedemdziesiątych. Artysta tak wspomina tamte czasy: Jedno popołudnie spędzone z tym zespołem wystarczyło, by zadecydować o mojej karierze na resztę życia. To był pierwszy raz, gdy zobaczyłem i dotknąłem syntezatora, gdy widziałem jak gra zespół elektryczny. To był „złoty moment” na wakacyjnym obozie we Włoszech, który miał wpływ na każde nagranie, które kiedykolwiek zrobiłem w ciągu ostatnich 46 lat.

W 1973 roku grupa albańskich muzyków uciekła przed reżimem, aby tworzyć muzykę w sąsiednich Włoszech. Pracowali na obozach wakacyjnych, aby zarobić na życie, śpiewając turystom współczesne piosenki pop. Z czasem skoncentrowali się na pisaniu i nagrywaniu swojego wymarzonego albumu o progresywno-rockowym charakterze. Połączyli siły z włoskim piosenkarzem i producentem muzycznym Roberto De Sarno. W 1975 roku przygotowywali się do ostatecznych miksów albumu, ale we wrześniu tego roku… zespół zniknął bez śladu. Od tamtego dnia nikt, łącznie z Roberto, nie miał o nich wiadomości. Nikt nigdy nie słyszał albumu, który napisali. Aż do teraz…

Muzycy ukończyli album 46 lat od rozpoczęcia prac nad nim. Z taśm przechowywanych w piwnicach i instrukcjach zapisanych na ścieżkach oraz nagrań koncertowych starannie go złożyli, aby przywrócić do życia prawdziwy klasyk lat 70-tych. Allium: Una Storia jest wyobrażeniem płyty, którą mógł zrobić zespół Allium. Napisany został w stylu granej przez nich muzyki. Do zespołu dołączył włoski autor tekstów Antonio De Sarno (Moongarden, Barock Project, Mangala Vallis), który do muzyki Tillisona napisał teksty, które być może napisał zespół Allium w tym czasie. Album, będący hołdem dla tego i wielu innych zapomnianych zespołów włoskiego rocka progresywnego, jest w całości materiałem oryginalnym napisanym w 2021 roku.

Tillison Reingold Tirant - Allium: Una Storia

Andy Tillison - Keyboards and (Real) Drums

Jonas Reingold - Electric Guitar and Bass Guitar

Roberto Tiranti - All Vocals

Antonio De Sarno - Lyrics

Guest: Ray Aichinger - Soprano & Tenor Saxophones

Płytę można zamawiać w tym miejscu.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.